Komín bez kompromisov!
Galéria (6)

Komín bez kompromisov!

Komíny patria medzi najzaťažovanejšie prvky v dome. Počas mnohých rokov musía bezchybne odvádzať spaliny von do ovzdušia, ako aj zvládnuť náhle výkyvy teplôt. Pri výbere nového komína dnes už nemusíte robiť kompromisy! Schiedel prináša na slovenský trh ucelený komínový systém Schiedel Absolut! Jediný systém na slovenskom trhu určený pre nízkoenergetické a pasívne stavby s izoláciou integrovanou v tvárnici a 1,33 dlhou rúrou s hrdlovým spojom.

Galéria

komín, PR
komín, PR
komín, PR
komín, PR
Ucelený komínový systém Schiedel Absolut bol špeciálne navrhnutý tak, aby dosahoval prvotriedne technické vlastnosti a dlhoročne zabezpečoval pohodu pri vykurovaní. Už nemusíte hľadať kompromis medzi kvalitou a cenou. Kúpa lacnej komínovej zostavy sa môže riadne predražiť. Pri nekvalitných materiáloch totiž hrozia problémy a nehody. K tomu si pripočítajte čas a prácu strávenú riešením týchto problémov. Prvotriednu kvalitu ponúka Schiedel Absolut. Vyššou prvotnou investíciou tak v dlhodobejšom horizonte ušetríte!

Kúzlo je v jednoduchosti!

Schiedel ako najväčší výrobca komínových systémov v Európe sa snaží vždy prinášať svojim zákazníkom niečo viac. Dôkazom je unikátna konštrukcia komínového systému Schiedel Absolut. Absolut je trojzložkový komínový systém s integrovanou tepelnou izoláciou v presne tvarovanej komínovej tvárnici s keramickou vnútornou vložkou, ktorá dosahuje dĺžku až 133 cm. Takto navrhnutý komín je odolný voči pôsobeniu kondenzátu a náhlym teplotným zmenám. Výsledkom je fungujúci univerzálny komínový systém určený pre odvádzanie spalín od spotrebičov na plynné, kvapalné ako aj tuhé palivá. Schiedel Absolut je univerzálnym systémom, ktorý je určený najmä pre rodinné domy. Poskytuje absolútnu voľnosť pri voľbe konkrétneho spotrebiča palív .

Spočítajte si výhody!

Pri kúpe komína je rozhodujúca nielen cena, ale aj rýchlosť a pohodlnosť montáže. Schiedel Absolut sa vám plne prispôsobí. Vzájomné zasunutie šamotových rúr v komínovom systéme Schiedel Absolut je výrazne vyššie vďaka tzv. hrdlovému spoju. Ak si kúpite rúru, ktorá je vzájomne spojená na pero a drážku, nemôžete rúru skrátiť tak ako potrebujete. Vďaka hrdlovému spoju môžete šamotovú rúru  Schiedel Absolut skrátiť ako potrebujete a prispôsobiť ju svojim potrebám. Viac ako polovicu času pri montáži ušetríte nielen vďaka predĺženej šamotovej rúre, ktorá dosahuje dĺžku 1,33 m, ale aj jednoduchým osadením. Systém totiž pozostáva iba z presnej komínovej tvárnice s integrovanou tepelnou izoláciou a šamotovej rúry. Predĺžená šamotová rúra  vystačí na štyri tvárnice.

Vďaka použitým kvalitným materiálom a bezchybnému konštrukčnému riešeniu je ucelený komínový systém Schiedel Absolut absolútne tesný. Dokazuje to Blower Door test. Tepelne izolovaná viacúčelová šachta, ktorá je súčasťou komínového systému Schiedel slúži na prívod vzduchu aj pre spotrebiče na tuhé palivá. Spotrebiče tak spoľahlivo fungujú aj v menších domoch a zostáva viacej vzduchu pre vás.

Dajte prednosť modernému a inteligentnému riešeniu vykurovania bez zbytočných únikov tepla a tepelných mostov. Schiedel Absolut je bez zadného odvetrávania a je tak vhodný aj pre nízkoenergetické a pasívne domy. Doprajte sebe pohodlné vykurovanie, doprajte svojmu domu Schiedel Absolut!

Viac informácií získate na webovej stránke www.schiedel.sk.

Zdroj: PR článok
Text: Schiedel Slovensko spol. s r.o. –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.