Sivá pestrosť betónu

Sivá pestrosť betónu

Každá výstavba či rekonštrukcia bývania si vyžaduje vhodnú kombináciu stavebných materiálov pre dosiahnutie výslednej kvality stavby. Betón, ako jeden zo základných stavebných materiálov, je v súčasnosti stále najpoužívanejším a veľmi obľúbeným materiálom, a to aj vďaka estetickej stránke pohľadového betónu v exteriéri či interiéri stavieb a vďaka rôznorodosti jeho použitia. 

Vysokokvalitné cementy od slovenského výrobcu CEMMAC sú praxou overeným riešením pri realizácii akéhokoľvek stavebného projektu.

Jednotka pre profesionálov

Tohtoročnou novinkou v ponuke balených cementov CEMMAC je vylepšený CLASSICEM s vyššou pevnosťou. Cement pevnostnej triedy 42,5N nahrádza pôvodný cement nižšej pevnostnej triedy (32,5R) a reaguje tak predovšetkým na požiadavky profesionálov na vysokú kvalitu pri dodržaní finančnej efektívnosti. „Požiadavka vysokopevnostného cementu s normálnymi nábehovými pevnosťami prišla z radov predovšetkým profesionálnych zákazníkov. Sme radi, že sme dokázali veľmi rýchlo zareagovať na ich potreby a spolu s oddelením výroby sme dokázali uviesť cement na trh v krátkom čase na začiatku stavebnej sezóny.“ hovorí obchodná riaditeľka spoločnosti Jana Pančíková. 

Univerzálnosť CLASSICCEMu, jeho vysoké pevnosti a stabilná kvalita, je možné využiť pre všetky typy betónov a mált v bytovej a občianskej výstavbe, a to aj na výrobu betónov vyšších pevnostných tried. Veľmi dobrá spracovateľnosť ho predurčuje na výrobu omietok a poterov a umožňuje dlhšiu manipuláciu pri ukladaní betónu. Vďaka mimoriadnej plasticite a dobrej čerpateľnosti je vhodný aj pre strojové spracovanie (strojové potery a omietky).

Univerzálne riešenie

Výborným pomocníkom pri poteroch, murovacích maltách, základoch, ale rovnako aj betónoch a železobetónoch vyšších pevnostných tried je univerzálny cement OPTIMCEM 32,5 R. Dôvodom je jeho mimoriadne dobrá spracovateľnosť, rýchly nárast počiatočných pevností, mierna odolnosť proti agresívnym zložkám pôdy, objemová stálosť a v neposlednom rade možnosť jeho celoročného použitia. Cement je vhodný pre takmer všetky betonáže v občianskej výstavbe.

Na superpevný betón

Vysokopevnostný portlandský cement SUPRACEM odpovedá požiadavkám stavebníkov na výrobu vysoko zaťažovaných a namáhaných betónov. Počas tuhnutia sa prejavuje vysokým vývinom hydratačného tepla, vďaka čomu vyhovuje aj betonážam v chladnom počasí. Je vhodný na výrobu prostého betónu aj železobetónu, no tiež na konštrukcie, pri ktorých je potrebné rýchle odformovanie (napr. samonosné schodiská, balkóny, stĺpy, múry a pod.). Vďaka rýchlemu nárastu počiatočných pevností umožňuje rýchlu pochôdznosť betónových plôch a rýchlu zaťažiteľnosť zhotovených betónov.  

Správna voľba počas letných betonáží 

Cement FINECEM pevnostnej triedy 32,5N bol vyvinutý na použitie v teplých letných mesiacoch, počas ktorých vzniká problém príliš rýchleho tuhnutia betónu z dôvodu pôsobenia vysokých vonkajších teplôt. Vďaka optimálnemu pomeru zložiek a špecifickému mletiu pomalšie tuhne, čím sa minimalizuje riziko vzniku trhlín. Zásluhou nižšieho vývinu hydratačného tepla a dobrej spracovateľnosti sa FINECEM hodí aj na výrobu poterov. Je tiež vysoko odolný voči síranovej agresivite pôdy, čo ocenia hlavne stavitelia poľnohospodársky intenzívne využívaných oblastiach a oblastiach s vyšším výskytom síranov v pôde, čo sú oblasti Borskej nížiny na Záhorí, takmer celá oblasť južného Slovenska, južná časť povodia Váhu a stredné a dolné Ponitrie. Počas betonáže v teplom počasí však dbajte na dodržanie správneho postupu betónovania: pravidelné kropenie povrchu betónu vodou a jeho prekrytie vlhkými tkaninami alebo fóliami.

www.cemmac.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti CEMMAC a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje