Pekná terasa, plot, pergola bez starostí

Pekná terasa, plot, pergola bez starostí

Ak sa ochranný náter stane súčasťou dreva, nikdy sa nebudete musieť báť toho, že sa zoderie alebo odlúpne. Prenikne do jemných vlákien dosiek a zostane aktívny dovtedy, kým sa povrch dreva starnutím neroztrúsi.

Výhodou je, že kedykoľvek sa tak stane, bez umývania, brúsenia a akýchkoľvek príprav môžete zostarnuté drevo opäť osviežiť. Napúšťacia lazúra si nájde cestičku do hĺbky preschnutého dreva a na celé desaťročia ochráni terasu, plot, treláž či drevené kvetináče v záhradke.

Dá vyniknúť kresbe, osvieži farebné tóny a zabráni tomu, aby dážď a sneh škodili. Jediné čo musíte spraviť je otvoriť plechovičku s napúšťacou lazúrou Lusonol od výrobcu Colorlak, aby ste ju širokým štetcom s prírodným vlasom naniesli na povrch. Hobľované plochy treba vopred prebrúsiť, aby sa cez jemný plyš strapatého dreva dostala lazúra dnu. Na veľkej ploche získa krásny, jednotný vzhľad, ak prebytok lazúry stiahnete po desiatich minútach suchou handrou.

Takýto náter je bez záväzkov k údržbe a svoje poslanie naplní na daždi, snehu, horúcom slnku ale aj na plochách, po ktorých šliapete.

Unikátna receptúra s vysokým obsahom prírodného oleja sa vyznačuje aj vysokou sušinou, teda zložkami, ktoré v dreve ostanú chrániť ho a neodparia sa do vzduchu ako riedidlo. V napúšťacej lazúre Lusonol z Colorlak-u je sušiny minimálne 43%, čo je zásadná výhoda oproti iným, bežne dostupným napúšťacím lazúram na trhu. Tie majú sušinu cca 20%. To znamená, že s Lusonolom natriete dvojnásobok!

Vďaka tomu stačia v exteriéri na dôkladnú ochranu dreva len dva nátery, oproti bežne odporúčaným 3 náterom. S Lusonolom teda usporíte 30-50% svojho času a celkových nákladov.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.