Rodinný dom z tehál HELUZ
Galéria (5) Zdroj: HELUZ

Kedy je dom eko?

Obvodové murivo, tehly pre vnútorné priečky, preklady, komín... Pri hrubej stavbe je potrebné myslieť na mnoho komponentov, ktoré musia do seba zapadať, byť kompatibilné a jeden druhý ideálne dopĺňať. Preto je dobré siahnuť po komplexnom stavebnom systéme, vďaka ktorému ušetríte čas aj náklady – a môžete sa naň stopercentne spoľahnúť.

Galéria

Rodinný dom z tehál HELUZ
Tehlový murovaný rodinný dom
Stavebný systém HELUZ
Tehly HELUZ

Tradičný český výrobca tehál HELUZ ponúka práve takýto produkt. Ide o celistvý stavebný systém, ktorý maximálne zjednodušuje prácu, ktorý je praktický, rýchly a mimoriadne kvalitný. Stavba domu bude jednoduchá ako hra s legom, kde každá časť perfektne zapadne do tej predchádzajúcej.

Stavebný systém HELUZ sa skladá z týchto základných prvkov (alebo ak chcete, kociek lega):

  • Obvodové murivo
  • Doplnkové tehly
  • Akustické tehly
  • Tehly pre vnútorné nosné i nenosné priečky
  • Preklady nosné, nenosné a preklady pre integrovanú tieniacu techniku
  • Stropy a strechy
  • Komíny

Samozrejmosťou je aj ponuka modernej malty či lepidiel.

Tehlový murovaný rodinný dom
Zdroj: HELUZ

Stavať zmysluplne

Všetko dohromady vytvára jeden zmysluplný celok, ktorý vyhovuje všetkým súčasným normám a predpisom: vrátane požiadaviek na energetickú náročnosť budov. Práve v tejto oblasti je mimoriadne podstatná komplexnosť systému. „Nie je nutné zbytočne predimenzovať obvodové murivo dodatočným zatepľovaním už aj tak tepelnoizolačného muriva, ale, naopak, dotiahnuť všetky prvky konštrukcie do zmysluplného celku, ktorý nevykazuje žiadne slabé miesto,“ radia odborníci zo spoločnosti HELUZ. Znamená to, že rovnakú pozornosť ako obvodovému murivu, je dobré venovať aj stropnej a strešnej konštrukcii alebo doplnkovým tehlám. Eliminujete tak vznik nežiaducich tepelných mostov a do budúcna si zaistíte úspory na energiách.

Jeden príklad za všetky: v súvislosti s obvodovým murivom je kľúčová jeho kombinácia s masívnou (ťažkou) stropnou konštrukciou. Vďaka nej a konštrukcii bez tepelných mostov to potom už nemusíte preháňať s obvodovým murivom a ušetriť tak vaše zdroje: či už je to v dnešnej dobe taký drahocenný čas alebo finančné prostriedky.

Stavebný systém HELUZ
Zdroj: HELUZ

Jednovrstvová konštrukcia a jej výhody

Ak máte záujem stavať ešte jednoduchšie, rýchlejšie a efektívnejšie, zvoľte si jednovrstvovú konštrukciu: čiže systém, ktorý nie je nutné zvonku dodatočne zatepľovať. Parametre pre jednovrstvové murovanie spĺňajú ako tehly HELUZ FAMILY 2in1 plnené polystyrénovým granulátom, tak aj bez neho, a to tehly HELUZ FAMILY od šírky 44 cm. Obvodové steny z týchto tehál sú vhodné na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.

Aké sú najväčšie benefity jednovrstvového muriva? Mimoriadna stabilita celého systému a jeho podstatne dlhšia životnosť v porovnaní s murivom s dodatočným zateplením. Zároveň sa pri jednej vrstve znižuje riziko chybovosti, v jej prospech hovorí aj fakt, že je difúzne priepustnejšia, a v neposlednom rade sú to tiež podstatné ekologické aspekty.

Tehly HELUZ
Zdroj: HELUZ

Nech už sú vaše plány a predstavy o ideálnom dom(ov)e akékoľvek, HELUZ vám ich pomôže zrealizovať kvalitne, úsporne a prakticky. Z ponuky komplexného stavebného systému si vyberie každý a proces výstavby už viac nebude logistickou nočnou morou, ale, naopak, príjemnou premenou vašich snov na realitu.

Viac informácií nájdete na www.heluznamax.sk.

Zdroj: PR článok HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje