image 46377 25 v1

Urob si sám 02/2018 v predaji! Tri podrobné záhradné kalendáre na rok 2018

ZÁHRADNÉ KALENDÁRE: Ako používať kalendáre • Kalendár plánovania prác • Kalendár chemickej ochrany ovocia a zeleniny • Lunárny kalendár • ZÁHRADA A DVOR: Montujeme drôtený plot • Záhradný poradca • Februárová poradňa • Akú zeleninu vysievať a sadiť na jar • Môže vydržať záhrada bez chémie? • STAVBA: Ako postaviť drevenú bránu • Prehľad vstupných a vnútorných dverí • REKONŠTRUKCIA: Návrh kúpeľne pre mladú rodinu

• DO BYTU: Stolčeky z pníkov • Valentínske srdcia • Hodiny so zvieracím motívom • Vešiaky zo štipcov a tyčí • Machová váza • PRÍJEMNÉ ČÍTANIE ŽELÁ REDAKCIA • Ďalšie vydanie 20. februára!

Predplaťte si časopis a získajte zľavu!​​​

Z OBSAHU: 

Vyberáme interiérové dvere

Interiérové dvere mali v minulosti predovšetkým funkčné využitie, ktorým bolo uzavretie určitého priestoru. V súčasnosti sa z nich postupne stáva aj plnohodnotný interiérový doplnok, ktorý spĺňa aj náročné estetické požiadavky.

Veľká drevená brána

Ak si chcete oplotiť pozemok, začnite bránou na príjazdovej ceste! Takýto portál dáva každému jasne najavo, že cesta za ním už niekomu patrí. Štíhla drevená konštrukcia pritom nijako neobmedzuje výhľad prípadného turistu na pekné prírodné okolie. Pripravte sa na prácu s drevom a betónom.

Stolček z pňa

V záhrade alebo pri chalupe treba občas vyťať strom. Drevo netreba len spáliť, ale možno z neho vyrobiť okrúhly stolček. Či už ako stolička na sedenie, alebo stolík na odkladanie, vždy bude tento kúsok krásnou funkčnou dekoráciou. Preneste krásu prírodného dreva do svojej izby!

Plot z drôteného pletiva

O stavbe záhradného plota rozmýšľajte už pri kúpe domu. Keďže náš pôvodný plot bol v dezolátnom stave, bolo treba postaviť nový. Na pozemku teraz pestujeme záhradné plodiny a trávu, a preto chceme oplotenú časť pozemku využiť na chov ovečiek a spásanie trávy. Využili sme drôtené pletivo.

Tri záhradkárske kalendáre!

Aby ste mohli účinne zveľaďovať svoje prírodné kráľovstvo, pripravili sme pre vás zoznam činností, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri pestovaní a ošetrovaní rastlín – pestovateľský, lunárny a kalendár chemickej ochrany rastlín.

Začíname s vysievaním budúcej výsadby

Kým sa záhrady zazelenajú a rozkvitnú, ešte nejaký ten čas ubehne. Počas zimy však máme dostatok času a príležitosť dôkladne si všetko naplánovať a vyhnúť sa tak aj rôznym chybám. Popri plánovaní a chystaní však nezabudnime, že už teraz je čas na prvé výsevy.

Láska s krídlami

Či už v romantickom historizujúcom štýle, alebo v jednoduchom hrejivom severskom, v oboch prípadoch okrídlené srdce zahreje na duši. S trochou trpezlivosti a štipkou materiálu vytvoríte prekvapenie pre svojho najbližšieho.Srdiečkom potešíte nielen jeho, ale aj svoju peňaženku!

Na škodcov a choroby bez chémie?

Tu je 12 rád, ako sa vyhnúť jej zbytočnému a škodlivému používaniu. Správne môžeme chrániť rastliny pred škodcami buď celkom bez chemického ošetrovania, alebo len s jeho minimálnym využitím na začiatku pri prvotnom ošetrení záhrady.

Ako správne vybrať vchodové dvere?

Vchodové dvere musia rovnako ako okná spĺňať funkčné a technické požiadavky. Vo väčšine prípadov sa výber materiálu, z ktorého budú zhotovené, riadi výberom okien. Aj tu však máte rozličné možnosti, či už ide o ich tvar, alebo vlastnosti.

Kúpeľňa pre mladú rodinu

Dobrý deň, rekonštruujeme kúpeľňu a radi by sme si nechali poradiť s jej zariadením.  V kúpeľni by sme radi mali aj otvor na zhadzovanie bielizne. Vopred veľmi pekne ďakujeme z vhodný návrh.
Pozrite sa, ako by vašu kúpeľňu obnovil architekt!

Hodiny s fotografiou

Vďaka týmto nástenným hodinám budete mať svojho psíka či mačičku stále na očiach. Výroba vlastných hodín je jednoduchšia, ako si myslíte – ani nebudete vedieť, ako pri nej uplynul čas! Použite na ne motív vášho domáceho miláčika a dotvorte nimi interiér pracovne či detskej izby.

Vešiaky z tyčí a štipcov

Tento vešiak si môžete vyrobiť v rôznych veľkostiach a tvaroch a tiež môžete použiť rôzne hrúbky drevených tyčí alebo polienok. Využijete ho v kuchyni, v kúpeľni i v detskej izbe. Vešiačik zo štipcov zasa využijete na vešanie drobností. Najmä tých, ktoré často strácate.

Prírodný machový aranžmán

Ak sa vyberiete na jeseň do lesa, nájdete tam veľa inšpirujúcich vecí. Okrem plodov a halúzok si nezabudnite priniesť aj mach. Doma si z nich potom ľahko vyrobíte pekné dekoratívne guľky či vázu.

Predplatné časopisu Urob si sám

 1. Vaľko Mikulaš says:

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, pretože som dlhoročný predplatiteľ a objednávateľ vašho časopisu, prečo mi nebolo doručené číslo február 2018. Bol by som rád aby ste sa na to pozreli a zistili po prípade napravili chybu. Ďakujem pekne

  1. Predplatné JAGA says:

   Dobrý deň,
   v spoločnosti JAGA GROUP Vás ako predplatiteľa neevidujeme. Poprosím Vás kontaktovať spoločnosť Mediaprint Kapa, pravdepodobne ste si predplatné zakúpili v ich spoločnosti.
   Ďakujem. Pekný deň

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje