Vyrobte si štýlové zrkadlo vlastnými rukami

Vyrobte si štýlové zrkadlo vlastnými rukami

Denne sa zbavujeme nepotrebného materiálu, poškodeného nábytku alebo nefunkčných vecí z domácnosti. Pritom je len otázkou kreativity a pár minút, aby sme im vdýchli nový život. Nepotrebné obklady a prebytočné drevené dosky môžu poslúžiť ako materiál na výrobu štýlového doplnku pre vašu domácnosť. Ako na to? No predsa Vlastnými rukami.

Vlastnými rukami je facebooková stránka, na ktorej hovoríme o domácom majstrovaní a praktických tipoch na výrobu štýlových doplnkov pre vašu domácnosť. Táto stránka vznikla s podporou spoločnosti Henkel a je určená pre všetkých, ktorí radi aktívne oddychujú pri skrášľovaní svojho domova, chaty alebo záhrady. Vôbec nevadí, ak neviete aký je rozdiel medzi príklepovou vŕtačkou a skrutkovačom. Nemusíte mať ani drahé pracovné nástroje. Postupy a tipy na našej stránke zvládnete rýchlo a hravo. Stačí mať  chuť tvoriť a skúsiť to s nami.

Páčilo by sa vám vyrobiť si vlastné zrkadlo v ozdobnom ráme? Jeho vytvorenie z kúskov obkladačiek, mozaikou, lastúr, alebo iných dekorácií vám zaberie len 30 minút.

Čo potrebujete:

1. zrkadlo
2. tenká surová MDF doska alebo podobný materiál
3. časti obkladačiek, mozaika, alebo iný ozdobný materiál
4. lepidlo Pattex 100%
5. riedidlo na očistenie povrchu zrkadla

Najprv očistíme spodnú časť zrkadla riedidlom, aby nečistoty nespôsobili chybný spoj. Na MDF dosku rovnomerne nanesieme lepidlo a ako prvé nalepíme na vrchnú časť dekorácie. Následne nalepíme zrkadlo a po jeho obvode začneme lepiť dekorácie. Necháme schnúť približne 15 – 20 min. Ak si chcete zrkadlo zavesiť na stenu, môžete zo zadnej strany upevniť háčiky a prevliecť cez ne ozdobnú šnúrku.

V prípade, že chcete dostávať podobné inšpirácie pre domáce majstrovanie pravidelne, pridajte sa na našu Facebookovú stránku Vlastnými rukami. Teraz sa môžete zapojiť aj do do čitateľskej súťaže o najkreatívnejší domáci nápad a vyhrať tablet Sencor Element 9.7 ako aj pomocníkov do domácnosti od spoločnosti Henkel. Vytvorte pomocou akéhokoľvek produktu od firmy Henkel zo starých vecí nové, zdokumentujte to aspoň tromi fotografiami a  opíšte postup prípravy. Vyhráva najkreatívnejší nápad a najlepšie zvládnutý postup jeho výroby. Desiati z vás sa môžu tešiť na hodnotné produktové ceny a celoročné predplatné časopisu Urob si sám.

Vaše postupy posielajte do 2. septembera  2013 prostredníctvom e-mailu na adresu sutaz@jaga.sk, predmet: Vlastnými rukami alebo poštou na adresu Jaga group, s.r.o., časopis Urob si sám, Lamačská cesta 45, 841 03 Bratislava. Pri zasielaní nezabudnite uviesť svoje kontaktné údaje.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.