image 21075 25 v1

Majte dom so zelenou strechou

Ak je váš dom v zástavbe či husto osídlenej oblasti, môžete nedostatok zelene hravo vyriešiť realizáciou zelenej strechy. Okrem toho, že je zaujímavá, prispieva tiež k zdravej klíme, vyhnete sa s ňou prehrievaniu interiéru a keďže vegetácia eliminuje UV žiarenie, predĺžite streche aj jej životnosť. 

S komplexným riešením plochej a šikmej zelenej strechy prichádza spoločnosť Icopal. Inovačný charakter tohto systému spočíva v dodávke a montáži všetkých prvkov, vrátane rastlinnej vrstvy. Montáž zelenej strechy je veľmi rýchla a jednoduchá. Keďže hmotnosť systému je len 55 kg/m2, nedochádza k nadmernému zaťaženiu strešnej konštrukcie. Navyše sa o takúto strechu nemusíte príliš starať, vyžaduje si totiž len minimálnu údržbu. Základným prvkom skladby Zelenej strechy Icopal je dvojvrstvový systém hydroizolácie, ktorého súčasťou sú asfaltované pásy Graviflex 5,2 Green Roof alebo Graviflex 4,2 Green Roof. Ide o vrchné pásy s funkciou ochrany proti prerastaniu koreňov, ktoré sa natavujú na zvolené podkladové modifikované asfaltované pásy. Skladbu zelenej strechy dopĺňa retenčno-mikrodrenážna vrstva Icomat 140 a v prípade plochej zelenej strechy aj drenážna vrstva ICODREN 10 Speed Drainage®SBS. Systém extenzívnej zelenej strechy Icopal uzatvára vegetačná rohož.

Viac sa o systéme dočítate na www.icopal.sk.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje