Hornbach opäť otvára pre všetkých zákazníkov

Projektové market
Zdroj: Hornbach

Projektové markety Hornbach sa od dnes otvárajú pre všetkých zákazníkov. Široká verejnosť bude mať prístup nielen ku kompletnému sortimentu, dostupné budú aj všetky služby. Všetko za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení.

Hornbach sprístupní všetky svoje predajne na Slovensku. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré umožnilo znovuotvorenie obchodov. Predajne budú otvorené podľa nasledujúcich otváracích časov: od pondelka do piatku od 7.00 do 21.00 hod., v sobotu od 8.00 do 21.00 hod. V nedeľu a cez sviatky budú predajne zatvorené. Prevádzka v Prešove má otvorené vždy len do 20.00 hod.

Projektové market
Zdroj: Hornbach

Bezpečnostné opatrenia nad rámec zákona

Bezpečnosť je pre Hornbach prioritou, preto pri regulácii počtu zákazníkov v predajni ide nad rámec zákonom stanovených 25 štvorcových metrov na zákazníka. Maximálny počet zákazníkov je stanovený iba na 720 v dvoch bratislavských predajniach a na prevádzke v Košiciach a v Prešove na 620. „Z hľadiska počtu povolených zákazníkov na celkovú plochu marketu, sme ponechali veľkorysú rezervu 5 štvorcových metrov. Počítame teda s 30 m2 na zákazníka. Týmto krokom nad rámec našich povinností chceme zabezpečiť maximálne bezpečné prostredie pre našich zákazníkov i zamestnancov,“ hovorí David Kolář, marketingový riaditeľ spoločnosti Hornbach pre Českú a Slovenskú republiku.

Hornbach tiež stiahol z predajní malé ručné nákupné košíky a pravidelne dezinfikuje vozíky z celej predajne. K dispozícii je dezinfekcia pre zákazníkov a všetci zamestnanci používajú rukavice a rúška. Pre zákazníkov aj naďalej platí pri návšteve povinnosť mať zakryté ústa a nos, používať dezinfekciu a dodržiavať aspoň dvojmetrové rozostupy od ostatných. „Núdzový režim predaja ukázal, že zákazníci obmedzenia pri nákupe akceptujú a všetko až vzorne rešpektujú. Takýto prístup v tejto komplikovanej dobe uľahčuje prácu našim predavačom, pokladníkom aj kolegom z logistiky pri zásobovaní našich predajní,“ informuje David Kolář a dodáva: „Máme skúsenosti aj z iných krajín, kde Hornbach úspešne aplikuje podobné opatrenia, akými sú obmedzenia predaja, čiastočné uzatvorenie alebo regulácia počtu osôb v predajni. Sme presvedčení, že splnenie vládou nariadených opatrení na maximálny počet zákazníkov na Slovensku zvládneme rovnako dobre.“

Projektové market
Zdroj: Hornbach

Rozpracované projekty môžu pokračovať a nové začať

Domáci majstri i profi zákazníci budú môcť od 6. mája využívať všetky služby a nakupovať kompletný sortiment projektových marketov Hornbach. Okrem nákupov zo segmentu stavebnín, náradia, železiarstva alebo záhradných potrieb budú mať k dispozícii širokú ponuku služieb. Pracovníci priamo na predajniach poskytnú odborné poradenstvo, ako aj služby ako prírez, miešanie farieb a rámovanie.

Hornbach apeluje tiež na to, aby zákazníci v maximálnej možnej miere využívali možnosť samoobslužného nakupovania Self-Scan (skenovanie čiarových kódov výrobku pomocou aplikácie) a bezkontaktnú platbu.

Zákazníci budú mať možnosť znovu naplno pracovať na svojich záhradných alebo stavebných projektoch. „Všetkých žiadame, aby pri návšteve marketu dbali na zvýšenú hygienu a chodili nakupovať individuálne, maximálne vo dvojici. Prosíme tiež o strpenie s prípadným dlhším čakacím časom pred vpustením do marketu v dôsledku obmedzeného maximálneho počtu nakupujúcich zákazníkov,“ vyzýva David Kolář.

Projektové market
Zdroj: Hornbach

Nákup z pohodlia domova

Zákazníci však môžu naďalej bez obmedzení nakupovať online. V platnosti zostáva služba objednania tovaru cez e-shop. Tovar si tak môžete objednať online z pohodlia domova a nechať si ho doručiť až domov.

Projektové market
Zdroj: Hornbach

Pre aktuálne informácie o možnostiach nákupu a o prijatých bezpečnostných opatreniach odporúčame sledovať stránky www.hornbach.sk a Facebook spoločnosti www.facebook.com/HornbachSK.

ZDROJ PR článok spoločnosti Hornbach