Farebné záhradné posedenie

renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Stoly, lavice a stoličky do exteriéru sa predávajú skôr v neutrálnych farbách. Skúste im dať farebný náter a oživte tak i svoju záhradu alebo terasu. Farby navyše zlepšujú náladu a chuť do jedla, čo sa pri spoločnom stolovaní hodí. Renovácia záhradného nábytku s farbami Balakryl UNI je jednoduchá a rýchla. Pracovať môžete pokojne i s deťmi – nátery Balakryl majú atesty na použitie na detské hračky i na styk s potravinami za sucha. Skúste to jednoducho s naším návodom.

Ako na renováciu dreveného záhradného nábytku

renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Čo budete potrebovať?

  • brúsnu hubku
  • plochý štetec
  • valček s vaničkou
  • kryciu farbu – v našom prípade lososová Balakryl UNI mat (NCS S0560-R)
    miešadlo
  • prípadne otvárač na plechovky, aby ste si neničili kľúče alebo skrutkovač 😉
renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Dobrá príprava povrchu je pri renovácii potrebná

Povrch stola i posedenia je potrebné zbrúsiť až na zdravé drevo. Odstráňte taktiež všetky staré a nepriľnavé nátery, potom povrch očistite od prachu (stačí omiesť suchým štetcom), prípadne ešte odmastite odmasťovačom alebo riedidlom. V našom prípade nebolo odmasťovanie potrebné.

renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Natieranie je zábava aj relax

Najprv natierajte hrany a horšie dostupné miesta plochým štetcom, na väčšie plochy potom môžete vziať valček – práca vám pôjde od ruky ešte rýchlejšie a nemusíte sa báť „šmúh“. Za pár minút premeníte stôl na nepoznanie a za pár hodín si na ňom môžete po prvýkrát prestrieť.

renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Na čo si dať pozor

Vždy je dobré aplikovať aspoň dve vrstvy náteru, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok. Každú vrstvu nechajte najmenej 4 hodiny dôkladne preschnúť, aby sa potom náter neolupoval. Počas natierania by na predmet nemalo pražiť priame slnko – farba by zasychala veľmi rýchlo a bolo by náročné sa k niektorým miestam vracať či dobre nadviazať. Zároveň by nemala teplota klesnúť pod 10 °C. Zima a vysoká vlhkosť vzduchu schnutie prirodzene spomaľujú.

renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Voilà!

Z každého takéhoto kúska budete mať obrovskú radosť. Je to ako vyliezť na kopec, len omnoho menej namáhavé. Tak sa hlavne nebojte, nič neodkladajte a začnite svoj projekt ešte dnes, alebo aspoň počas víkendu.

renovácia záhradného nábytku
Zdroj: PPG Deco Slovakia

Farba na renováciu dreva

Vodouriediteľná vrchná farba s univerzálnym použitím určená na nové aj renovačné vrchné nátery kovu, dreva, betónu, omietok a ďalších materiálov v interiéri a exteriéri. Vhodná aj na priamy kontakt s potravinami a na hračky. Je charakteristická vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom, hladkým matným vzhľadom, jednoduchým nanášaním a dlhou životnosťou náteru. Možnosť použiť ako základný aj vrchný náter. Nájdete ju v sieti Dom farieb alebo v tradičných predajniach farieb a lakov.

www.balakryl.sk
www.domyfarieb.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti PPG Deco Slovakia, s.r.o.