/ Dom / Strecha /

Pohoda pod strechou

pohoda pod strechou

Ak plánujete rozšíriť svoje obytné priestory do podkrovia alebo je už vaša strecha zrelá na prestavbu, alebo len chcete zatepliť strop, určite viete, že si to bude vyžadovať kvalitnú tepelnú izoláciu. Ktorá je pre váš dom tá pravá?

Zatepľovanie strechy je dnes veľmi rozšírenou stavebnou úpravou. Dokáže totiž spríjemniť bývanie pod strechou, šetriť energiou a ušetriť aj platby za vykurovanie. Moderné technológie však môžu ponúknuť aj ďalšie vymoženosti, ako je napríklad zdravá klíma v interiéri. Aby nová strecha splnila všetky očakávania, potrebujete precízne vypracovaný projekt a izolačný materiál, ktorý bude dokonale vyhovovať špecifickému tvaru strechy. Ak budete rekonštrukciu realizovať svojpomocne, mali by ste okrem výberu správnej izolácie venovať pozornosť aj výberu správnych fólií. Na krokvy sa aplikuje hydroizolačná, vysokodifúzna kontaktná fólia, ktorá má ochrániť izoláciu pred vodou pretekajúcou cez strešnú krytinu. Druhou je parozábranná fólia, ktorá sa aplikuje na izoláciu zo strany interiéru. Jednotlivé kroky zateplenia šikmej strechy nájdete na www.ecose.sk

Teplo držte pod pokrievkou
Na aplikáciu izolácie do šikmých striech, na stropy a do priečok v interiéri sú najvhodnejšie produkty zo sklenej minerálnej vlny. Vďaka svojej vláknitej štruktúre sa totiž vynikajúco prispôsobujú nerovnostiam v strešnej konštrukcii a pružné minerálne vlákna dokonale vypĺňajú medzikrokvový priestor, a tak zabraňujú vzniku tepelných mostov. Ďalšou dôležitou prednosťou sklenej minerálnej vlny je vysoká priepustnosť vodných pár, čím vytvára príjemnú tepelnú pohodu. Strecha by mala predovšetkým dokonale chrániť dom pred únikmi tepla, preto musí mať jej izolačná vrstva vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Charakterizuje ich hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti, pri kvalitných produktoch je nižší ako 0,4 W/(m . K) Ekologické produkty zo sklených minerálnych vlákien (sklenej vaty) vyrobené pomocou ECOSE® Technology UNIFIT – TI 135 (Unifit 035), TI 140 U(Unifit 039), ktoré výrobca Knauf Insulation odporúča do šikmých striech, dosahujú hodnotu tohto súčiniteľa 0,035 a 0,039.

Informácie o produktoch s ECOSE Technology, ako aj o aktuálnej zľave a súťaži o izolačný materiál zadarmo získate na www.ecose.sk

Ideálna klíma
Správne zateplená strecha má z vnútornej strany príjemnú izbovú teplotu a je zbavená tepelných mostov, ktoré by mohli spôsobovať výskyt chladných plôch a následne vznik plesní. Priaznivý vplyv na zdravie obyvateľov podkrovia majú prírodné materiály, ktoré neuvoľňujú do ovzdušia nijaké škodlivé látky. Všetky tieto výhody v sebe spája sklená minerálna vlna (vata) s ECOSE® Technology, ktorá sa vyrába z prírodných alebo recyklovaných surovín a spája sa pomocou organickej technológie bez formaldehydu, fenolov, akrylových živíc a bez pridávania umelých farieb, bielidla alebo farbív. Je cenovo porovnateľná s klasickou minerálnou vlnou a v porovnaní s ňou zvyšuje kvalitu vzduchu v interiéri. Za ekologickú verziu spoločnosť Knauf Insulation ako prvá na svete získala prestížny certifikát Zlatý štandard kvality vzduchu v interiéri od renomovanej spoločnosti Eurofins.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteViac tepla, menej hluku
Dobrá tepelná izolácia chráni nielen pred chladom, ale aj pred hlukom. Izolačné materiály zo sklenej vlny výborne pohlcujú vonkajší hluk, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí bývajú v blízkosti železnice či dopravných uzlov. Dokážu akusticky izolovať aj susedné miestnosti, preto sú vďaka týmto vlastnostiam vhodné aj na izoláciu vnútorných priečok. Nezanedbateľnou prednosťou izolácie na báze sklených minerálnych vlákien je aj jej požiarna bezpečnosť – nehorí ani nešíri plameň. Keďže je zaradená do triedy reakcie na oheň A1 (označenie pre nehorľavý materiál), spoľahlivo ochráni dom pred požiarom.

Jednoduchá manipulácia
Pohodlné narábanie s izolačným materiálom uľahčí prácu profesionálovi i laikovi. Všetky produkty zo sklenej minerálnej vlny od Knauf Insulation sú z výroby komprimované, čo výrazne zjednodušuje manipuláciu s balíkom a šetrí miesto pri prevoze, skladovaní a manipulácii s ním. Produkty na báze ECOSE® Technology sú príjemné na dotyk, menej prašné, bez zápachu a nepichajú. Či si už zručný majster zvolí spôsob izolácie medzi krokvami, pod krokvami, alebo kombinovaný, pružné dotvarovanie UNIFITU mu určite nebude robiť problémy. Výrobky UNIFIT majú nadštandardnú tuhosť, ktorá uľahčuje ich aplikáciu medzi jednotlivé krokvy strešného plášťa, preto sa s nimi jednoducho pracuje. Navyše, vďaka tuhosti ho netreba dodatočne fixovať, čím sa ušetrí nielen čas pri vkladaní izolácie, ale aj financie. Presné a ľahké rezanie, ako aj nenáročný odpočet potrebného rozmeru umožňuje špeciálne značenie – čiarkovanie – priamo na výrobku.
 
Viac na  www.ecose.sk
www.knaufinsulation.sk

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.