Inteligentne ovládané strešné okná
Zdroj: Velux

Inteligentnou cestou k zdravšiemu domovu

Patríte medzi ľudí, ktorí radi všetko vopred plánujú? Viete, že si môžete vopred naplánovať aj úroveň vnútorného prostredia vo vašej domácnosti alebo v jednotlivých miestnostiach? Pri príchode domov vás určite poteší ideálne vyvetraný a vychladený interiér.

Ako na inteligentnú domácnosť? Jednoducho. Elektricky napájané strešné okná VELUX INTEGRA® s diaľkovým ovládaním možno jednoducho prepojiť s VELUX App Control alebo VELUX ACTIVE with NETATMO. Vetranie a tienenie môžete zveriť inteligentným technológiám, ktoré sa automaticky postarajú o vytvorenie zdravého a príjemného vnútorného prostredia. To sa skladá z príjemnej vnútornej teploty, čerstvého vzduchu, správneho množstva denného svetla a primeranej vlhkosti.

Aplikácia na ovládanie strešných okien
Zdroj: Velux

Pohodlie na požiadanie s VELUX App Control

VELUX App Control sa vyznačuje mnohými výhodami, ktoré idú ruka v ruke so systémom strešných okien VELUX INTEGRA®, ako aj s roletami s diaľkovým ovládaním:

Intuitívna funkcia nastavenia vlastných scenárov pomôže s lepšou organizáciou dňa podľa vlastných preferencií a denného rozvrhu. Napríklad možno nastaviť ranné vytiahnutie rolety, ktoré poslúži ako budíček. Stiahnutie, či vytiahnutie rolety možno nastaviť na displeji alebo hlasovým pokynom.

Možnosť hlasového ovládania je štandardným vybavením VELUX App Control. Stačí jednoducho vysloviť požiadavky a okná sa otvoria aj keď ste v práci.

Úplná kontrola nad svojím domovom s možnosťou stabilného vetrania a bez obáv o bezpečnosť. Svoje strešné okná VELUX INTEGRA® môžete rýchlo skontrolovať a ovládať, aj keď nie ste doma.

Jednoduchá inštalácia a použitie aplikácie, ktorú možno zdieľať s ostatnými členmi domácnosti.

K VELUX App Control možno pridať senzor vnútorného prostredia, čím ho ľahko povýšite na systém automatického riadenia kvality vnútorného prostredia, VELUX ACTIVE with NETATMO.

Aplikácia na ovládanie strešných okien
Zdroj: Velux

Inteligentné algoritmy VELUX ACTIVE with NETATMO

Rovnako komfortné je aj ovládanie inteligentného riadiaceho systému VELUX ACTIVE with NETATMO, ktorý obsahuje oproti VELUX App Control ďalšie automatizácie zdravého bývania. Systém sa skladá z troch častí – senzora, internetovej brány a centrálneho vypínača. Jednoduchá inštalácia je navrhnutá tak, aby mohol majiteľ nehnuteľnosti systém ľahko nainštalovať aj sám.

Vďaka senzoru sleduje teplotu, vlhkosť a koncentráciu CO2 v interiéri, ako aj lokálnu predpoveď počasia. Následne systém tieto zistenia vyhodnocuje za účelom zlepšenia kvality vzduchu a vnútorného prostredia pomocou vetrania a tienenia. Napríklad sťahuje rolety vo vhodnom čase, alebo vyvetrá ešte pred búrkou.

Inteligentne ovládané strešné okná
Zdroj: Velux

Viac nájdete na:

https://www.velux.sk/vyrobky/inteligentna-domacnost/velux-app-control https://www.velux.sk/vyrobky/inteligentna-domacnost/velux-active

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje