Vyregulovanie vykurovacej sústavy

vyregulovanie vykurovacej sustavy

Ak v bytovom dome potrebujete vyregulovať vykurovaciu sústavu, určite neváhajte kontaktovať firmy, ktoré pomôžu dosiahnuť skutočné úspory. Vykurovanie našich príbytkov v časoch ekonomickej krízy mnohých núti teplom neplytvať a zabezpečiť obnovu príbytku a vyregulovanie vykurovacej sústavy. 

Firmy ponúkajú  svojim zákazníkom komplexnú službu od spracovania podkladov z obhliadky vykurovacieho systému až po vypracovanie konečnej projektovej dokumentácie. Táto činnosť prebieha na projekčnom pracovisku spoločnosti pomocou  originálneho softvérového vybavenia vrátane notebookov.

Cieľom hydraulického vyregulovania, je dosiahnuť príjemnú pohodu prostredia pri čo najnižších nákladoch na energiu. Hydraulické vyregulovanie vykurovacej sústavy a nasadenie termostatických ventilov zabezpečí správne rozdelenie prietokov v celej sústave. Použitím radiátorových termostatických ventilov s možnosťou hydraulického prednastavenia sa dá dosiahnuť výrazné zlepšenie hydraulického vyregulovania vykurovacej sústavy tak, že jednotlivé ventily možno nastaviť na požadovaný prietok.

Tip pre Vás: Široký výber nábytku do domácnosti

Úlohou hydraulického vyváženia je odstrániť všetky rozdiely medzi nedokurovanými a prekurovanými miestnosťami, vytvoriť podmienky na dosiahnutie rovnakej teploty vo všetkých miestnostiach a zabezpečiť možnosti pre reguláciu spotreby tepla tak, aby teplo ušetrené jedným radiátorom nebolo natlačené do okolitých, ale aby sa úspora prejavila aj v celkovej spotrebe domu. Cieľom je dosiahnuť stav vykurovacej sústavy, kedy je na všetkých radiátoroch požadovaný prietok, čo pri správnom používaní termostatickej hlavice znamená bezproblémovú reguláciu spotreby. Na dosiahnutie správneho hydraulického vyváženia sa používajú vysoko odporové ventily, ktoré sa  montujú na všetky radiátory a regulátory diferenčného tlaku, ktoré sú namontované na rozvodoch.

Pýtate sa, aký postup pri obnove domu je výhodnejší ? Vhodnou alternatívou je dom najskôr zatepliť, prípadne vymeniť staré okná za nové plastové okná, vchodové dvere, a až potom vyregulovať, namontovať termostatické ventily a merače. V prípade, že sa najskôr vyreguluje sústava,  prepočty na jej správne nastavenie sa robia z existujúceho stavu domu. Chcete si vziať na tieto práce úver ? Požiadajte o najvýhodnejšiu pôžičku od spoločností s dlhodobými skúsenosťami na trhu. –>

Komentáre

  1. Jozef Kasala says:

    My sme nedavno zateplili barak a stalo to poriadne prachy a vkuse nam vznikaju plesne myslim ze namiesto zateplenia sme radsej mohli vyskusat nieco taketo co by bolo isto lacnejsie lenze to nam nikto neponukol dokonca z bytoveho druzstva nas doslova prinutili panelak zateplit a teraz ked su problemy so zle tesniacimi oknami a plesnami neni toho kto by to vyriesil.

    1. Ked dom alebo bytovka zatepli musia sa dodrziavat urcite zasady Prvou znich je pravidelne vetranie Okno aj zateplenie samotne nerepustaju vziknutu vlhkost s bytu von staci si namontovat doma vlhkomer pri zateplenych bytoch by nemala vlhkost stupnut nad 60 percent Na vlhkost bytu vplyvaju rozne faktory ake su kvetiny kuchyna kupelka akvarium atd .

    2. Vyregulovanie vykurovacej sústavy je úplne niečo iné. Priestory sa zatepľujú z dôvodu zníženia nákladov na ich vykurovanie, resp. zabezpečenie tepelnej pohody a to zabránením úniku tepla…. Vyregulovanie vykurovacej sústavy je len nastavenie systému pre jeho efektívne využitie a bez predchádzajúceho zateplenia tiež s minimálnym efektom. Ak vznikajú plesne je príčinou zvýšená vlhkosť, tak ako už uviedol Host. Je potrebné naučiť sa správne vetrať vnútorné priestory a tiež nezabúdať, že ich treba aj primerane vykurovať, tak aby sa zabránilo kondenzácii pár na stenách. Mnoho užívateľov bytov si po zateplení v snahe ušetriť, vypne vykurovacie telesá a nechajú sa vykurovať okolitými bytmi. V byte dosiahnú teplotu 18 stupňov, na povrchu obvodového muriva táto ale môže byť ale tým pádom výrazne nižšia a ak sa k tomu pridá nefunkčnosť digestorov, odsávačov v kúpeľni … zapričiňujúca zvyšovanie vlhkosti, nedostatok vetrania (tiež v závislosti na spôsobe užívania bytu. Ak sa sústavne niečo varí, perie, ide o viacčlennú rodinu) je to ideálne miesto na kondenzáciu pár a rast plesní. Ak plesne vznikajú okolo okien, príčina je tá istá avšak tiež spôsobená nekvalitnou okien. Netreba zabúdať, že tepelný odpor okenných konštrukcií je nižší ako obvodového muriva. Preto sa môžu aj rosiť okná pokiaľ nie sú pod nimi umiestnené radiátory, alebo je širší parapet, zabraňujúci prúdeniu vzduchu okolo okien. Čo nastáva už netreba komentovať.Výmena výplní otvorov, zateplenie, vyregulovanie vykurovacej sústavy prípadne jej rekonštrukcia by sa mali riešiť komplexne. Máte to jasne napísané aj v poslednom odseku príspevku.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.