Skúste plot z betónových dosiek

image 41583 25 v1

Určite všetci poznáte tradičné plotové tvarovky, ktoré sa používajú na výstavbu plotov v kombinácii s rôznymi typmi plotových výplní, ako sú napr. drevené, kovové či iné výplne. A čo to skúsiť inak? Už ste počuli o plote z betónových dosiek, ktorý je celý postavený z betónových plotových výplní v tvare „dosky“, zabudovaných do priebežných a koncových nosných stĺpikov?

Medzi hlavné výhody tohto železobetónového montovaného plotového systému spoločnosti PRESBETON patrí ľahká výstavba, úspora času a jednoduchá údržba. Veľkým plusom je i to, že pohľadové časti stavby majú prirodzený vzhľad a nevyžadujú si ďalšiu povrchovú úpravu. 

Celý plot je chránený špeciálnymi zákrytovými doskami. Štandardne sa tento plotový systém vyrába v prírodnej farbe a v hladkom či reliéfnom vyhotovení. K dispozícii sú varianty s jednou pohľadovou stranou alebo oboma. Od tohto roka sú v ponuke jednotlivé plotové prvky i v podobe imitácie prírodného kameňa – opuky –, opuka je obľúbená pre svoj výrazný a štruktúrovaný vzhľad. Využitie tohto montovaného plotového systému je naozaj všestranné, možno ho použiť ako v súkromnom, tak aj vo verejnom sektore. 

Výstavba tejto plotovej konštrukcie je principiálne pomerne jednoduchá, vyžaduje však dodržanie presnosti hlavne pri vytyčovaní a zabudovaní nosných stĺpikov. Podľa zvolenej dĺžky stĺpikov možno vytvoriť plotovú konštrukciu s rôznymi nadzemnými výškami – 120 cm, 160 cm, 200 cm a 240 cm. Vzhľadom na hmotnosť jednotlivých dielov a možnú výšku plota je (s výnimkou nižších variantov) nutné pri montáži počítať s využitím vhodnej manipulačnej a zdvíhacej techniky.

Celý plotový systém je mrazuvzdorný a ošetrený impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody. Viac na www.presbeton.cz.

ZDROJ PR článok spoločnosti PRESBETON Nova, s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.