image 48242 25 v1
Galéria (8)

A na čom drží vaša terasa?

Zamýšľate sa niekedy nad tým, ako je možné, že niektoré veci jednoducho držia a nespadnú? Že televízor zavesený na stene sa neodtrhne, zábradlie okolo bazéna nepovolí a napríklad aj taká terasa sa pri záťaži nezrúti? Ako náhle sa objaví slovo „záťaž“, spája sa ruka v ruke s názvom „chemická kotva“.

Galéria

Chemická kotva pattex cf 920
Chemická kotva pattex cf 920
Chemická kotva pattex cf 920
Chemická kotva pattex cf 920
Chemická kotva pattex cf 920
Chemická kotva pattex cf 920
Chemická kotva pattex cf 920

Chemická kotva je špeciálne dvojzložkové lepidlo, ktoré dokáže ukotviť aj veľmi ťažké veci alebo veci kotvené na relatívne malej ploche. Sila tohto lepidla sa všemožne využíva na domáce opravy, ale aj na kotvenie ťažkých strojov a celých oceľových konštrukcií.

Táto „chemická rozperka“, ako sa tiež niekedy označuje, sa používa hneď v niekoľkých prípadoch. Často v narušenom murive, kde by hrozilo porušenie steny pri použití klasických rozperiek, a tiež vtedy, keď potrebujeme skutočne pevný základ.

Postup krokov:

1. Presne si odmerajte a označte kotviace body na stene.

2. Podľa materiálu si zvoľte vrták a vyvŕtajte otvor. 

3. Otvor dôkladne vyčistite od zvyšných častíc a prachu.

4. Použite chemickú kotvu – hmotou vyplňte otvor. 

5. Naskrutkujte kotviacu skrutku a počkajte, kým kotva zatuhne. Prebytočnú hmotu, ktorá sa po vložení skrutky dostala na povrch, je možné odstrániť a povrch zarovnať. zdroj Henkel

Chemická kotva Pattex CF 920 je jednou z „tých hmôt“, vďaka ktorým už doma nebudeme potrebovať zásoby rozperiek a pevné nervy v prípade, že sa nám budú pri aplikovaní do steny pretáčať. Základnými vlastnosťami sú najmä vysoká pevnosť a vysoká tepelná odolnosť, dokonalá chemická odolnosť, a hlavne vodotesnosť vďaka vodotesnému spoju, cez ktorý voda do otvoru cez lepiacu zmes nepretečie.

Pattex CF 920 je vhodný do interiéru aj exteriéru a neobsahuje styrén. Hmota sa nanáša štandardnou aplikačnou pištoľou a statickými zmiešavačmi, ktoré je možné vymieňať a puzdro utesniť tesniacim viečkom, takže ho môžete postupne používať až do dátumu spotreby. Táto reaktívna živicová malta na báze vinylesteru odoláva teplote od -40°C do +80°C.

Hmota je vhodná na vysoko zaťažované upevnenie do pevného kameňa, betónu, pórovitého betónu a ľahkého betónu. Využíva sa najmä ako opravná malta alebo lepiaca malta pre betónové časti. Používa sa na upevnenie kotviacich tyčí, objímok so závitom, výstužných tyčí, a profilov vrátane pozinkovanej a nerezovej ocele triedy A4. Ďalšie použitie je v oblasti upevňovania fasád, vyčnievajúcich striech, drevených a kovových konštrukcií, konzol, zábradlia atď. Okrem produktu Pattex CF 920 je k dispozícii aj Pattex CF 850.

Viac informácií o chemických kotvách nájdete na www.pattex.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti HENKEL Slovensko, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje