Plastové okná INCON
Zdroj: INCON

5 dôvodov na výmenu okien

Kvalitné plastové okná dokážu pri dobrej starostlivosti slúžiť celé desaťročia. Ich životnosť však nie jej nekonečná a po určitom čase ich treba vymeniť. Ak majú okná viac ako 15-20 rokov, len ťažko dokážu splniť súčasné nároky na funkčnosť či energetickú účinnosť.

Výmena starých plastových okien za nové prináša množstvo benefitov. Dbajte však na ich správny výber či profesionálnu inštaláciu, ktoré môžu mať významný vplyv na komfort vášho domova, úsporu nákladov, estetiku domu i bezpečnosť. Okná špičkovej kvality vyrába INCON.

Plastové okná INCON
Výmenou okien môžete prispieť k nižším výdavkom za energie, vyššej bezpečnosti či ku krajšiemu vzhľadu stavby. | Zdroj: INCON

Hlavné dôvody na výmenu okien

  • Vyššie úspory

Čím staršie okná v dome či byte máte, tým vyššie sú tepelné straty objektu. Zastaralé okná majú nedostatočné tepelnoizolačné vlastnosti, nevhodné zasklenie a slabo tesnia. Oproti tomu moderné plastové okná sú vyrobené z kvalitnejších materiálov, majú lepšie zasklenie, odolnejšie profily i neporovnateľne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. „K úsporám energie môžete prispieť napríklad s plastovým oknom INCON Komfort EVO so 6-komorovým profilom a stavebnou hĺbkou 82 mm. Systém so stredovým tesnením a tromi tesniacimi rovinami poskytuje vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu a tesnosť,“ hovorí Ing. Ladislav Pavlovič, obchodný riaditeľ INCON.

Plastové okná INCON
Okná by mali byť dostatočne pevné a mať zosilnené rámy, bezpečnostné zámky či uzamykacie kľučky. | Zdroj: INCON
  • Vyššia bezpečnosť domova

Ďalším benefitom výmeny okien je vyššia bezpečnosť. „Na bezpečnosť treba myslieť už pri výbere nových okien. Dodatočná inštalácia bezpečnostných prvkov je totiž drahšia. Okná by mali byť dostatočne pevné a mať zosilnené rámy, bezpečnostné zámky či uzamykacie kľučky,“ vymenúva L. Pavlovič. INCON Komfort EVO má tri bezpečnostné body už v štandarde, čo znamená, že je ťažké ho vypáčiť a poskytuje tak vyššiu bezpečnosť pred nechceným poškodením alebo vlámaním.

Plastové okná INCON
INCON Komfort EVO je plastové okno so so stredovým tesnením a tromi tesniacimi rovinami. Poskytuje vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu. | Zdroj: INCON
  • Redukcia hluku

Nové plastové okná tiež vedia pomôcť v boji proti každodennému hluku. „Zvukovoizolačné vlastnosti okna možno dosiahnuť niekoľkými spôsobmi ich zloženia, a to kombináciou rôznych asymetrických hrúbok skla, náplní a medzisklených priestorov,“ vysvetľuje Ladislav Pavlovič. V prípade, že žijete v centrách miest, v blízkosti letísk, železníc či pri frekventovanej komunikácii, odporúčajú sa okná so špeciálnymi akustickými sklami. Tie dokážu absorbovať rôzne frekvencie zvuku a účinne pôsobia proti zaťaženiu hlukom.

Plastové okná INCON
Na plastových oknách INCON sú štandardne v rohoch okien tenké zvary, ktoré podčiarkujú ich estetický vzhľad. | Zdroj: INCON
  • Zlepšenie vzhľadu stavby

Nové okná majú významný podiel aj na celkovej atraktivite stavby smerom k potenciálnym záujemcom v prípade predaja domu či bytu. Vzhľadom na vyššiu energetickú účinnosť, finančné úspory, nižšie náklady na údržbu a moderný vzhľad zvyšujú súčasné okná hodnotu stavby na trhu s nehnuteľnosťami. Vyrábajú sa v širokej škále rôznych farieb a povrchových úprav. Dajú sa zosúladiť s farbou fasády, s vonkajšími prvkami stavby či so zariadením domácnosti. Na plastových oknách INCON sú štandardne v rohoch okien tenké zvary, ktoré podčiarkujú ich estetický vzhľad a pripomínajú dizajn hliníkového či dreveného okna. Sú navyše navrhnuté tak, aby vyžadovali minimálnu údržbu.

  • Nižší dopad na životné prostredie

Moderné materiály a konštrukčné metódy umožňujú minimalizovať straty tepla cez okná, čo znižuje potrebu vykurovania v zimných mesiacoch alebo chladenia miestností v lete. To znamená nižšiu spotrebu energie na udržiavanie príjemnej vnútornej klímy, a tým pádom aj nižšie emisie skleníkových plynov pri výrobe energie. Moderné okná sú navyše navrhnuté s ohľadom na trvalo udržateľné a energeticky hospodárne bývanie. Výrobcovia sa snažia redukovať použitie neekologických materiálov a výrobných procesov.

Viac sa o oknách INCON dozviete na www.incon.sk

Zdroj: PR článok INCON, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje