Muži v kuchyni

muzi v kuchyni

Pre niektorých možno utópia, ale v skutočnosti dosť bežný jav. Veď väčšine kuchýň v špičkových reštauráciách vládnu muži. A ako to vyzerá v našich domácnostiach. To chceli zistiť aj v IKEA a preto v rámci svojej prebiehajúcej akcie „Kuchyňa snov pre každého“ usporiadala v máji Show o varení, v priestoroch obchodného domu.

Niekoľko vybraných mužov tu dokázalo, že v kuchyni to zvládnu tiež. Do akcie ich prihlásili ich nežné polovičky. Pohnútky na to mali rôzne. Niektoré sa naozaj chceli presvedčiť, či to ich manžel s varechou zvládne, iné sa naopak chceli pochváliť svojimi v kulinárskom umení zdatnými manželmi a ďalšie dvojice jednoducho žijú s IKEA a radi sa zúčastňujú na ich akciách, pri ktorých si vždy užijú kopec zábavy.  Inak to nebolo ani teraz. Zišla sa tu skvelá partia dvanástich dvojíc.

Muži pod vedením profesionálneho kuchára pripravili pre svoje polovičky menu z troch chodov. Predjedlo – krevetový kokteil, hlavné jedlo – losos so špargľou a zemiakmi, a dezert – palacinková torta s jahodami, banánmi a šľahačkou. Počínali si neuveriteľne zdatne. Nielenže zvládali bežné kuchynské zručnosti, niektorý sa blysli aj v konečnom dekorovaní pokrmov. A neuveríte, ale nakoniec všetci po sebe poupratovali.

Zatiaľ čo páni zdolávali prípravu jednotlivých chodov, dámy sa venovali aranžovaniu stolov. Po konzultácii s hlavným dekoratérom IKEA sa rozdelili do troch skupín. Každá skupina si zvolila tému, v ktorej duchu potom „prestreli stoly“. K dispozícii im bolo oddelenie doplnkov, ktoré im poskytlo všetko čo pri aranžovaní prestierania potrebovali. A veru ani manželky sa nedali zahanbiť a ukázali svoj cit pre farby, štýl a eleganciu. 

Nakoniec chlapi obslúžili jedlom svoje partnerky a všetci (niektorý aj s svojimi potomkami) si na lákavom menu pochutili.

Aby zábava neviazla (čo mimochodom nehrozilo ani náhodou) a aby boli neustále o jednotlivých krokoch na oboch poliach všetci informovaní, celú akciu komentoval, sprevádzal ňou a bol dobrým spoločníkom známy moderátor Šarkan. IKEA všetkých pánskych účastníkov odmenila diplomom, oprávňujúcim na vstup do kuchyne a slušivými kuchárskymi čiapkami, a všetky dvojice praktickým darčekom do kuchyne.

Z akcie všetci odchádzali nasýtení nielen dobrým jedlom, ale aj s pocitom skvele stráveného popoludnia, plného zábavy, inšpiratívnych podnetov a nepochybne aj nových priateľstiev.

(vesia)

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.