Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť: Plánujeme stavbu
Galéria (5)

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť: Plánujeme stavbu

Postaviť hrubú stavbu rodinného domu s výplňami stavebných otvorov a strechou vrátane elektroinštalácií a vodoinštalácií môžete už za dva mesiace. Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Presvedčiť sa môžete na príklade rodinného domu v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš.

Galéria

Plánujeme stavbu
Plánujeme stavbu - Variant_Haus_7
Plánujeme stavbu - Variant_Haus_3
Vyhody-EPS

„Než som začal stavať, zvažoval som všetky tradičné spôsoby stavby: drevostavbu, tehlu i pórobetón. Napokon ma presvedčil systém VARIANT-HAUS®,“ hovorí pán Anton Navrátil, majiteľ rodinného domu v obci Podtureň. Systém VARIANT-HAUS® pozostáva z dutých stenových dielcov zo sivého polystyrénu Neopor® s hrúbkou 35 cm, ktoré sa na seba jednoducho skladajú, pričom vytvárajú nepriepustnú obvodovú stenu. Vnútro polystyrénových tvaroviek sa následne vyplní liatym betónom. Po jeho vyzretí vznikne monolitická konštrukcia s vynikajúcimi statickými vlastnosťami a zároveň mimoriadnymi tepelnými a zvukovoizolačnými parametrami. Súčasťou stavebného systému sú aj dielce na realizáciu vnútorných priečok, vencové dielce a preklady. Všetky druhy tvaroviek vyrába vo výrobnom závode v Podolínci spoločnosť POLYFORM, s.r.o.

Tvarovka zo sivého polystyrénu Neopor® od firmy BASF dosahuje požadovanú úroveň tepelnej izolácie pomocou polovičného množstva materiálu. Na Slovensku sa vyrába zatiaľ vo formáte 35 cm.

Výhody stavebného systému

Systém sa za viac ako 20 rokov svojej existencie osvedčil na náročných trhoch Nemecka, Belgicka, Francúzka i Škandinávie. V týchto krajinách sa bežne používa na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. „Nikdy nezabudnem, ako som chytil polystyrénovú tvarovku a ucítil som teplo, ktoré sa mi vrátilo späť do ruky,“ dodáva majiteľ domu. Okrem znamenitých tepelnoizolačných parametrov a bezproblémovej, úspornej výstavby prináša VARIANT-HAUS® výhody v podobe dlhej životnosti, nulovej nadbytočnej vlhkosti hrubej stavby či odolnosti proti poveternostným podmienkam. 

Kľúčom k rýchlej a bezproblémovej realizácii je precízne pripravený návrh, v ktorom sú presne stanovené všetky požiadavky investora. „Základom je dobrý projekt, potom už práca postupuje rýchlo,“ upozorňuje Štefan Ratkoš z realizačnej spoločnosti FA-BRICK s.r.o., ktorá realizuje dom v obci Podtureň ako svoj pilotný projekt stavebného systému VARIANT-HAUS® na Slovensku. 

V nasledujúcom diele seriálu „Hrubá stavba do dvoch mesiacov“ sa bližšie pozrieme na stavbu domu v obci Podtureň po prvom týždni stavebných prác.

www.polyform.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.