Februárový Môj dom 2/2014 už v predaji

image 20122 25 v1

Najnovšie číslo časopisu Môj dom je opäť plné inšpirácií a praktických informácií na zveľadenie interiéru či záhrady, ale aj na stavbu domu. Nájdete ho na stánkoch a v hypermarketoch od 6. februára. 

Najnovší Môj dom je jemne romantický, zľahka zasnežený, trochu nostalgický a decentne sladký – tak, ako sa na február patrí. Hlavne je však výdatne inšpiratívny – nájdete v ňom námety na zariadenie interiérov v rôznych štýloch, na vlastnoručne vyrobenú valentínsku výzdobu či praktické nápady do kuchyne. Samozrejme, nechýbajú ani zaujímavé domy a byty, spolu s nápadmi, ako vylepšiť ten váš.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Návrat moderny

Tentoraz vás zavedieme do legendárnej berlínskej Hanzovej štvrte, v ktorej pred 50 rokmi postavili domy podľa návrhov viacerých velikánov architektonickej moderny. Tomuto štýlu ostala verná aj dvojica súčasných nemeckých architektov, ktorí zrekonštruovali byt v dome od Oscara Niemeyera. 

Pružný silák

Viete, kto vymyslel princíp pohyblivej lampy, ktorá nám dnes pripadá ako úplne samozrejmý doplnok pracovného stola?  Stalo sa to pred vyše 80 rokmi a autorom patentu nie je ani architekt, ani dizajnér. Viac sa dočítate vo februárovom Mojom dome.

Dom ako z Perinbaby

Dvaja romantici, ktorí sa zamilovali do nádhernej prírody Veľkej Fatry a architekti s citlivým prístupom k tradíciám sa postarali o dom, ktorý svojim majiteľom zmenil život. Kiežby takých bolo na našom vidieku viac.

Zasnežené srdce

Tento mesiac nájdete v Mojom dome aj námety na to, ako uprostred februára potešiť svoju lásku a srdiečkovou témou zahnať povianočnú depresiu. A na svoje si určite prídu aj tvorivé tipy. 

French press

Máte radi zalievanú? Vo februárovom Mojom dome nájdete návod, ako si pripraviť elegantnejšiu, zábavnejšiu, a pritom nenáročnú variantu kávy s podobnou chuťou.

Byt, ktorý sa zdá väčší

Priestor sa síce nafúknuť nedá, existujú však metódy, ako ho urobiť aspoň na pohľad väčším. V tomto byte použil architekt na optické zväčšenie hneď niekoľko naozaj šikovných trikov.

Vaše zadanie, naše riešenie

Architektka Lucia Kušnírová tento mesiac poradila našej čitateľke, ako si v panelákovom byte zariadiť útulnú kuchyňu a kúpeľňu, z ktorej bude mať dlhé roky radosť. Inšpiruje aj vás?

Testovali sme elektrické parné hrnce

Pomocou nich pripravíte v pare zdravý obed a chutný obed. Je však takéto varenie aj komfortné a rýchle? A aké sú jeho  úskalia? A ktorý z parných hrncov zvíťazil v našom teste? 

Radi pečiete?

Ak áno, vo februárovom Mojom dome nájdete skvelé recepty aj tipy na všetko, čo v kuchyni potrebuje milovník sladkých domácich dobrôt – od kuchynskej váhy až po šikovnú rúru.

Akú chcete záhradu?

Potrebujete životný priestor alebo pohľadovú kulisu? Záhradná architektka Lucia Bullová vás aj tento mesiac prevedie úskaliami plánovania záhrady – teoreticky aj prakticky.  

Od semienka po kvetinovú záplavu

Už sa tešíte na jar a plánujete, čo pekné tento rok vysadíte okolo domu? Pomôžeme vám vypestovať si kvetmi obsypané rastliny už od semienka.

Najkrajšie kvety skorej jari

Jarné farby a vône môžete vniesť do svojho domova pomocou rýchlených cibuľovín, trvaliek a hľuznatých rastlín. Vyberte si z našej „hitparády“.

Dom preverený časom

Pri plánovaní vlastného domu sa architekt snažil myslieť dopredu – aby sa  v ňom jeho rodine dobre bývalo aj po rokoch. Či sa mu podarilo dostatočne predvídať, už preverili roky. My vám to prezradíme vo februárovom Mojom dome.

Uvažujete o vlastnej kotolni?

Nie ste spokojní so službami dodávateľa tepla zo systému centrálneho zásobovania? Čo všetko by ste mali zvážiť pri úvahách o vybudovaní vlastnej domovej kotolne v bytovom dome, sa dozviete v najnovšom čísle nášho časopisu.

 

Predplatné časopisu Môj dom

Ukážka z časopisu:

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.