Ako na ne? Plesne na stenách v dome

Ako na ne? Plesne na stenách v dome

Nie je dnes ničím výnimočným, že sa v domácnostiach ukážu plesne na povrchu stien. Býva tak v tmavých nedobre vetraných kútoch za nábytkom, po zmene vlhkostných a teplotných pomerov napr. po zateplení staršieho domu a výmene nových okien, ale často hlavne z dôvodu nesprávneho vetrania v objektoch. Možností na trhu sa javí pomerne veľa. V spoločnosti JUB máme na to primárne tri produkty.

ALGICID PLUS je bezfarebný roztok, ktorý do hĺbky penetruje do stenového podkladu a účinne pôsobí na široké spektrum rias a plesní na stenách. Môžeme ho použiť na všetky druhy fasádnych a vnútorných stenových povrchov v obytných, verejných a priemyselných objektoch, v objektoch potravinárskeho priemyslu ( pekárne, mliekarne, bitúnky, …).

Používa sa výhradne ako samostatný dezinfekčný prostriedok, nikdy nie ako prísada do fasádnych alebo vnútorných maliarskych farieb.

Následne prvou a minimálnou pomocou je premaľovanie farbou JUPOL CITRO. Táto farba je TOP výber pre všetky priestory, kde je z dôvodu vlhkosti väčšia pravdepodobnosť vzniku a rozvoju rias a plesní ako napr. kuchyne, kúpeľne, pivničné priestory, sklady, práčovne a pod. Rýchlo a účinne rieši tento problém, je vhodná na prevenciu ako aj na „liečenie“ v systéme s ALGICIDom Plus.

Naviac má príjemnú citrónovú vôňu a výbornú paropriepustnosť. Opatrný len treba byť pri dodržaní správnych postupov a technologických prestávok, aby kvalita farby nenarušila často slabšie podklady starých maľoviek a skomplikovala tak práce pre želaný výsledný efekt.

V prípade požiadavky na extrémne odolné riešenie zároveň s riešením pre plne umývateľné steny je tu JUPOL AMIKOL. Špeciálne profesionálna farba pre veľmi zaťažené priestory, kde očakávame vznik a rozvoj baktérií a stenových plesní. Vhodná ako pre domácnosti tak pre potravinársky priemysel (pekárne, plniarne nápojov) a verejné budovy (priestory v zdravotníctve, školách, materských školách, domovoch dôchodcov).

Jej vysoko účinná ochrana farebného filmu pred baktériami a stenovými plesňami je vhodná aj pre priestory, kde je požadovaná vysoká čistota a hygiena. Farba je umývateľná s vysokou krycou schopnosťou a teda počet nutných náterov je minimálny. Svojim zložením zabraňuje vzniku a rozvoju baktérií a stenových plesní na povrchu tak, že v dôsledku kontaktu mikróbov s JUPOLom Amikol sú metabolicky neaktívne, čo časom spôsobuje ich zánik. Farebný film tak zostane nepoškodený, pretože mikróby sa na JUPOLe Amikol nemôžu rozmnožovať. Farba sa vyznačuje nízkym obsahom prchavých organických zlúčenín, neobsahuje zmäkčovadlá a ťažké kovy. Jednoducho sa nanáša a dodáva sa v širokej škále farebných odtieňov.

Farebný film má hodvábny lesk a je umývateľný, resp. dobre odolný proti mokrému oteru, tak že nie veľmi prídržné nečistoty môžeme z premaľovaných povrchov umyť handrou namočenou do roztoku bežných domácich čistiacich prostriedkov alebo zdravotníckych dezinfekčných prostriedkov.

Viac na www.jub.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.