Stojan na CD

stojan na cd

Výhoda tohto stojana spočíva v tom, že CD nosiče sú v uzatvorenej skrinke, nesadá na ne prach a sú ľahko dostupné.

Postup výroby
Na výrobu stojana použijeme DTD dosku hrubú 18 mm (v našom prípade s odtieňom mahagónu). Všetky diely narežeme na rozmery uvedené v rozpise materiálu. Na hrany nažehlíme pásku požadovaného odtieňa. Na spájanie jednotlivých častí použijeme komfirmáty 5/50 mm.

Po zostavení korpusu z dielov č. 1, 2, 3 a 5 treba namontovať aj vrchný diel č. 4 tak, aby nebolo vidieť skrutky. Na tento úkon použijeme závrtné matice, ktoré osadíme na spodnú časť dielu č. 4. Korpus a diel č. 4 sa potom spoja cez diely č. 5 skrutkami M 6/32 mm. Ďalej z dielov č. 8 až 14 zostrojíme kontajner na CD nosiče a naň pripevníme dvierka s úchytkou, PVC diely na CD a plný výsuv. Skrinka stojí na štyroch nastaviteľných nohách vysokých 10 cm (pozri foto).

Stabilitu skrinky zabezpečíme jej spojením dvoma spojovacími nábytkovými skrutkami 5 s nábytkom. Kontajner si môžeme vyrobiť aj s takými rozmermi, aby sa dal vložiť do už jestvujúceho nábytku.


Ondrej Hančikovský
Foto a schémy: autor
Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.