Stôl do kuchyne

stol do kuchyne

Kuchyňa je miestom, kde sa často stretáva rodina nielen pri stolovaní. Preto je dobré mať v kuchyni väčší stôl a práve ten, ktorý tu uverejňujeme môže vyhovovať.

Postup prác
Nohu stola zhotovíme z 10 mm hrubej papierovej rúry s priemerom 400 mm a dlhej 700 mm. Aby mal stôl dostatočnú stabilitu, na konci spodnej časti nohy pripevníme po obvode kruhu oceľový plech s priemerom 380 mm a hrúbkou 10 mm (prípadne použijeme aj iné ťažisko). Na oceľový plech nalepíme plsť. Vrchnú časť stola vyrežeme z drevotriesky (biele lamino) s priemerom 1 200 mm. Reznú hranu oblepíme bielou páskou. Vrchnú časť stola so spodnou časťou spojíme uholníkmi 20 × 40 × 40 × 1,5 mm a skrutkami 4 × 20 mm. Pre estetickejší vzhľad stola jeho spodnú časť otapetujeme.

Jozef Sendrej, Teplička
Foto a schémy: autor
Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

  1. super napad

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.