Chápadlá zelenej chobotnice odseknete bubnom

image 27383 25 v1

A je to zase tu! Vďaka priaznivému počasiu, keď sa striedajú dni daždivé s teplými, rastie tráva skoro až do neba. Jej šľahúne sa po záhradách a lúkach rozťahujú ako chápadlá zelenej chobotnice. Najlepšie s ňou skoncujete s bubnovou kosačkou.

„S týmto strojom môže človek kosiť nielen bežnú záhradu, ale súčasne si nekompromisne poradí aj s likvidáciou divoko rastúcej trávy. Teda s akýmkoľvek zmiešaným a nepravidelne udržiavaným porastom – až 150 centimetrov vysokým,“ hovorí špecialista na bubnové kosačky Petr Zahrádka zo spoločnosti Mountfield. A dodáva, že kvalitné bubnovky si poradia aj vo svahovitom a veľmi ťažkom teréne. Do takých miest sa napríklad lištová kosačka nemá šancu dostať, pretože je konštruovaná len na kosenie úplne rovných plôch. Dokonca ju odrovná aj obyčajný krtinec alebo väčšia mačina.

Pri voľbe vhodného modelu bubnovej kosačky je dôležitý dostatočný výkon motora a vlastný pohon kolies – potom je ľahké zvládnuť kosenie aj vo svahu a zložitom teréne. Na fotke Vario BDR 583. Vo výbave má variátor, vďaka ktorému si môže obsluha nastavovať pojazdovú rýchlosť podľa momentálnej potreby. Zdroj: Mountfield

Na druhú stranu bubnová kosačka, vďaka predsunutému a otvorenému kosiacemu bubnu s otočnou konštrukciou žacích nožov, také prekážky ľahko rozsekne alebo rozmetá. Je teda neporovnateľne praktickejšia a má oveľa širšie využitie. Pokosenú vegetáciu navyše ponecháva za sebou riadkoch, takže ju možno zo záhrady alebo lúky ľahko zozbierať čerstvú prípadne na mieste pohodlne usušiť.

Vďaka dômyselnej konštrukcii riadidiel sa dajú niektoré modely zložiť a prevážať na iné miesto napríklad aj v kufri auta. Zdroj: redakcia

A ešte je potrebné zdôrazniť jednu obrovskú výhodu. Bubnovky sa veľmi ľahko obsluhujú a nevyžadujú žiadne zložité nastavovanie. Postačí im aj bežná údržba. „Tá je pri bubnových kosačkách vďaka ich špeciálnemu bubnovému systému kosenia a robustnej konštrukcii veľmi jednoduchá,“ potvrdzuje Zahrádka.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste
Jedným z najobľúbenejších modelov je Perla BDR 581 SP s kvalitným americkým motorom Briggs&Stratton s výkonom 6 HP. Odvedie skvelú prácu aj v horských oblastiach. Zdroj: Mountfield

Pri výbere vhodnej bubnovky by sme mali hľadieť na niekoľko vecí. Predovšetkým by mala mať vlastný pohon kolies, teda by mala byť samochodná. So strojom, ktorý je potrebné pohybovať ľudskou silou je totiž strašná drina, stačí malý náklon terénu a z kosenia sú odrazu galeje. Na trhu sú dnes k dostaniu už aj bubnové kosačky s variátorom, teda so zariadením, ktoré umožňuje nastaviť si pojazdnú rýchlosť podľa individuálnych potrieb.

Štartovanie motora je jednoduché pomocou štartovacej šnúry. Nenáročná je tiež obsluha a údržba celého stroja.
Zdroj: redakcia

„Podstatné je tiež to, aby kosačka mala kvalitný a výkonný motor a odolnú konštrukciu so zosilneným rámom pre čo najnižšie vibrácie,“ hovorí odborník na túto techniku Petr Zahrádka zo spoločnosti Mountfield. Zaujímať by nás však mali aj zdanlivé detaily ako sú ergonomicky tvarované a podľa potreby nastaviteľné riadidlá.

A je hotovo. Na fatranských stráňach, rovnako ako v záhrade pri Bratislave. Zdroj: Mountfield

www.mountfield.sk

PR článok spoločnosti Mountfield a.s.  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.