Galéria (7) Zdroj: Fosumi

Striekané fasády

Spoločnosť Fosumi, s. r. o, prináša na náš trh fasádne omietky a farby z produktového radu LakmaTerm poľského výrobcu LAKMA. Fasádne omietky LakmaTerm obsahujú špeciálne vyvinuté ultraľahké kremíkové plnivo, vďaka ktorému dosahujú extrémne nízku objemovú hmotnosť a je možné aplikovať ich striekaním, resp. technológiou nástreku pomocou kompresora.

Galéria

Striekanie má oproti klasickej aplikácii stierkou viacero výhod, ktoré ocenia nielen profesionáli. Aplikácia je jednoduchá, čistý jednoliaty vzhľad možno dosiahnuť aj pri členitom povrchu. Najväčšou výhodou tejto metódy je jednoznačne výdatnosť, pretože z jedného vedra dokážete nastriekať 15 – 18 m2, čo sa, samozrejme, prejaví aj na cene. Striekanie fasády je možné počas práce kedykoľvek prerušiť a pokračovať hoci aj na druhý deň bez obáv, že by sa to na fasáde nejakým spôsobom vizuálne prejavilo.

Spoločnosť Fosumi, s. r. o, ponúka poradenstvo, ako aj krátke školenia a zapožičiava aj kompletné príslušenstvo na striekanie fasád.

Zdroj: Fosumi

POROLIT

Striekacia akrylová fasáda

POROLIT® je najnovšia generácia polyméru, ktorý je neškodný. Vďaka najmodernejším technológiám je omietka POROLIT® až o 100 % účinnejšia ako všetky ostatné tradičné akrylové hmoty známe nielen na našom trhu.

Vďaka extrémne nízkej objemovej hmotnosti je tento produkt určený na aplikácie na horizontálne orientovaných plochách (stropy, balkóny, okenné rímsy).

POROLIT® je veľmi odolný proti poveternostným podmienkam, tlaku a premenlivým faktorom počasia. Výrobok má aj špeciálnu ochrannú vrstvu, vďaka ktorej je omietnutý povrch odolný proti rastu plesní a húb.

Koeficient prestupu tepla omietky

POROLIT® je trikrát nižší, ako má štandardná akrylová omietka, vďaka čomu účinne chráni pred vytvorením tepelných mostov. Bezchybne zakrýva malé škrabance, nevyžaduje maľovanie. Nátery z omietky POROLIT® dovoľujú stenám „dýchať“, sú priepustné pre výpary a plyny, zatiaľ čo sú nepriepustné pre vodu z okolia

Cena: 43 €

POROLIT S®, 25 kg

Striekacia silikátovo-silikónová omietka

Ide o silikátovo-silikónovú hmotu najnovšej generácie, ktorá sa vyrába na základe draselného vodného skla, silikónovej a vodnej živicovej emulzie adisperzie akrylovej živice. Vďaka ekologickému použitiu ultraľahkých plnív je výrobok POROLIT® S až do 100 % účinnejší ako všetky tradičné omietky. Vyznačuje sa veľmi vysokou priepustnosťou vodných pár, priľnavosťou, flexibilitou a veľmi vysokou odolnosťou proti atmosférickým vplyvom a nečistotám. Produkt je zvlášť odporúčaný na striekanie metódou LAKMA® TERM.

Cena: 41 €

AKRYLTYNK, 25 kg

Akrylová omietka

AKRYLTYNK® je vysokokvalitná omietková malta vyrobená na akrylovej disperznej báze so špeciálne vybranými plnivami – minerály, pigmenty, modifikátory a výstužné vlákna. Vyznačuje sa vynikajúcou priľnavosťou a ľahkou aplikáciou, je odolná proti poveternostným podmienkam a mechanickému poškodeniu. Malta má vodu odpudzujúce vlastnosti (nízka absorpcia vody) a účinná ochrana proti lišajníkom, plesniam, hubám a riasam. Produkt je ideálny na striekanie.

Cena: 32 €

TYNKSIL®, 25 kg

Silikátová omietka

TYNKSIL® je vysokokvalitná omietková malta vyrobená na báze akrylovej disperzie a draselného vodného skla so špeciálnymi minerálnymi plnivami, pigmentmi, modifikátormi a výstužnými vláknami. Má vynikajúcu priľnavosť a ľahko sa aplikuje, je odolná proti poveternostným podmienkam a mechanickému poškodeniu. Omietka je priepustná pre pary a dokonale chráni proti lišajníkom, plesniam a riasam.

Cena: 38 €

Zdroj: Fosumi

TYNKSIL QS PLUS

Silikónová omietka

TYNKSIL QS PLUS je najnovšia generácia silikónovej omietky so štruktúrou „jahňiatka“. TYNKSIL QS PLUS vykazuje odolnosť proti poveternostným podmienkam a nevplýva agresívne na životné prostredie vďaka obsahu vystužujúcich mikrovlákien a modernej receptúre. Použitím silikónových živíc najvyššej kvality sa dosiahlo, že je odolná proti vode a špine (samočistiaci účinok) pri zachovaní vysokej priepustnosti pre pary. Výrobok sa odporúča na tradičné použitie (nanášanie stierkou) aj na použitie metódou striekania LAKMA TERM.

Cena: 39 €

SILMAL SN, 10 kg

Silikónová fasádna farba

SILMAL SN je moderná silikónová fasádna farba, vyrába sa na základe kombinácie emulzie silikónovej živice a akrylovej disperzie so špeciálne vybranými plnivami – pigmenty a modifikátory. Má veľmi dobrú priľnavosť na podklad, vytvára hladké matné povlaky odolné proti biologickej agresivite. Farba sa vyznačuje vysokou nepriehľadnosťou, paropriepustnosťou, odolnosťou proti špine (samočistiaci účinok) a počasiu.

Cena: 39 €

www.fosumi.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Fosumi, s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje