Nové lepiace malty Ceresit

Nové lepiace malty Ceresit

Produktový rad Ceresit CM je obohatený o novú lepiacu maltu Ceresit CM 11 PLUS Comfort Gres a flexibilnú lepiacu maltu na obklady a dlažbu Ceresit CM 12 PLUS Flex.

CM 11 PLUS Comfort Gres

Malta je vhodná na lepenie nenasiakavých obkladov a dlažby, je vododolná a mrazuvzdorná, stabilná na stenách, ideálna pre interiér i exteriér. Je určená na lepenie obkladov a dlažby z keramiky, dosiek z betónu a kameňa (okrem mramoru a mozaiky) na stabilných a stálych podkladoch ako sú: betón (starší ako 28 dní), cementové potery a omietky, vápenno -cementové omietky (staršie ako 28 dní), ďalej v interiéri: anhydrit a podklady zo sadry. Vďaka upraveným vlastnostiam umožňuje jednoduchšie spracovanie a zaručuje rýchly postup prác. CM 11 PLUS je odporúčaná na lepenie gresovej dlažby s rozmermi až do 40 × 40 cm. Na kritické podklady, ako sú: sadrovláknité dosky, sadrokartón, drevotriesky, OSB dosky (s hrúbkou ≥ 22 mm), montážne dosky, podlahové vykurovanie a tesniace zmesi Ceresit CL50, CR166, a pri lepení v exteriéri je potrebné pridať do lepiacej malty Ceresit CM 11 PLUS zušľachťovaciu emulziu Ceresit CC 83. Emulzia zvyšuje technické parametre lepiacej malty, jej priľnavosť a elasticitu.

 

CM 12 PLUS Flex

Flexibilná lepiaca malta je vhodná na balkóny, lodžie a takisto na podlahové vykurovanie. Malta sa vyznačuje vodoodolnosťou a tiež mrazuvzdornosťou, je ideálne pre interiér i exteriér. Táto lepiaca malta so zvýšenou priľnavosťou je určená na lepenie nenasiakavej (gresovej) dlažby, obkladov a dlažby z keramiky, dosiek z betónu a kameňa (okrem mramoru) v interiéri i exteriéri. Môže byť použitá aj v priestoroch zaťažených pôsobením vlhkosti a na podlahové vykurovanie. Podkladom môžu byť: betón, cementové potery, cementové aj vápenno-cementové omietky. Vlastnosti lepiacej malty umožňujú použitie na sadrovláknité dosky a sadrokartón (s hrúbkou ≥ 12,5 mm), anhydrit, sadrové podklady, pórobetón, tesniace zmesi Ceresit CL 50, CL 51 a CR 166.

Viac na www.ceresit.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.