Drevo bez údržby !
Galéria (9)

Drevo bez údržby !

Drevo vytvára krásny prírodný prvok v každej záhrade. Hodí sa k iným prírodným prvkom i moderným s minimalistickými doplnkami. Má len jednu nevýhodu - každoročnú starostlivosť. Tento problém sme nadobro odstránili. Čo tak drevo z betónu?

Galéria

Drevo z betónu?
Drevo z betónu?
Drevo z betónu?
Drevo z betónu?
Drevo z betónu?
Drevený obklad vaspo
Drevo z betónu?
Drevo z betónu?

Betón nie je nepriateľský a studený materiál. Mimo to sa správa rovnako ako akýkoľvek iný materiál: studený v zime a teplý v lete vďaka slnečnému žiareniu. Berúc do úvahy túto skutočnosť a skutočnosť, že tento materiál je dobre prispôsobený prírode, veľmi trvanlivý a krásny v jeho jednoduchosti, môžeme povedať, že je jedným z najlepších surovín na záhrade.

Novým prvkom medzi betónovým obkladovým materiálom VASPO je imitácia DREVA.

Obkladový kameň Decorstone drevo dub je verná imitácia starého dreva s detailným zobrazením drevenej vráskavej štruktúry so zachovanými sukmi, ktoré dodávajú obkladu ešte prirodzenejší vzhľad. Príslušenstvom k obkladu sú krajové kusy, ktoré dotvárajú kompaktný celok.

Obkladový kameň Decorstone Drevo II. Borovica je verná imitácia kartáčovaného dreva s detailným zobrazením drevenej štruktúry. Kartáčovanie je v súčasnosti vyhľadávaný spôsob úpravy dreva, ktorý spočíva v odstránení mäkkých častí, ktoré v strome dorastajú v jarnom období. Kartáčováním sa zvýrazní kresba dreva a zachovajú suky, ktoré dodávajú obkladu prirodzenejší vzhľad.

NOVINKOU tohto roku je nový odtieň Dreva II. – Decorstone Drevo II. gaštan. Má melírované prúžky vo farbách od žlto-šedej cez hnedasté až po šedočierne odtiene.

Obklady majú rovnaké technické a úžitkové vlastnosti ako celý sortiment obkladov VASPO. Sú vyrobené z celofarbeného, mrazuvzdorného betónu pevnostnej triedy C25/30, preto sú rovnako vhodné pre použitie v exteriéri aj interiéri. Obklady sú odľahčené expandovaným prírodným ílom, ktorý zároveň zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti. Majú neobmedzenú životnosť. Farbostálosť je výrobcom pigmentov garantovaná na dobu minimálne 30 rokov bez rozdielu použitia. Betónová zmes obsahuje retarder, ktorý výrazne obmedzuje vyplavovanie vápnika a tvorbu tzv. výkvetov.

Jedným z najobľúbenejších betónových výrobkov používaných v moderných záhradách a terasách sú dlažba či obruby. Ich popularita je spojená s jedinečnou odolnosťou voči atmosférickým podmienkam . Betón je odolný, vodotesný, nedeformuje sa a nevyžaduje zimnú ochranu.

Decorstone dlažba dub si zachováva rovnakú kvalitu drevenej kresby a odtieň ako obklad. Kombinácia s obkladmi Decorstone drevo dub či Drevom II. gaštan dodá Vašej realizácii jednotný nádych. Dlažba je vyrobená iba na pochôdzne účely. Má formu pravidelného štvorca rozmeru 39 x 39 cm, čo zabezpečuje jednoduchú inštaláciu. Dodá Vašej terase, vnútornému dvoru, altánku, záhradnej cestičke, chodníku okolo domu či bazénu neopakovateľnú prírodnú atmosféru.

Decorstone obruba dub slúži na ukončenie plôch trávnika. Osádza sa po jeho okrajoch tesne pod jeho úroveň. Zbavíte sa tak nežiaduceho prerastania trávy. Trávnikový lem sa ľahko ukladá rovno i do oblúka.

VASPO STONE s.r.o.
Bánovská 1013
913 21 Trenčianska Turná
www.vaspo.sk
www.facebook.com/VASPOSTONE/

ZDROJ PR článok spoločnosti VASPO STONE s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.