Záhrada Urob si sám 7/2020 v predaji!

Poradí, ako sa dlhodobo a ekologicky zbaviť húževnatého škodcu – medvedíka. Venuje sa rôznym druhom tekvíc, ich využitiu v kuchyni, ale aj jesenným prácam v záhrade (čo práve rezať, ako zberať a skladovať ovocie a čo sa ešte dá vysiať či vysadiť v úžitkovej záhrade).

OKTÓBER V ZÁHRADE

● Predstaví cibuľoviny do tieňa, na slnko, do vlhka aj sucha. ● Podrobne vysvetlí, ako rýchliť cibuľoviny na vianočný stôl alebo do predjarných mesiacov. ● V poradni Martina Čurdu sa okrem iného dozviete, aký má zmysel vyštipovanie zálistkov pri paradajkách, ale i iných rastlinách. ● Prečítajte si 8 najčastejších otázok a odpovedí o tekviciach. ● Spoznajte najkrajšie rastliny októbra vrátane vytrvalej a nežnej veternice japonskej i päť rôznych druhov či odrôd menej známeho hebe. ● Pestovanie duly obyčajnej, krásnej v kvete, chutnej a voňavej v džeme či zaváranine. ● Ako sa na jeseň postarať o okrasné záhony a ako správne kompostovať? ● Spoznajte tajný život ježka, obľúbeného návštevníka našich záhrad. ● Ovocné druhy a odrody v obci Hamuliakovo. ● Októbrový lunárny kalendár.

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA 

KROK ZA KROKOM: Ako skonštruovať malý vodný prvok z kamenného bloku, ktorý osvieži každé posedenie na terase. ● Ako vysadiť krókusy do trávnika. ● Vyberáme hľuzy georgín. ● Obnovujeme povrchovú úpravu dreva. ● Zistite, ako sa postarať o trvalkové pivonky pred zimou. ● Rozsádzame pakosty. ● Vysádzame chren.

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA