Výber vhodného vykurovania

image 37539 25 v1

Pri výbere vhodného vykurovania je potrebné myslieť hlavne na jeho účinnosť a prevádzkové náklady.

Sálavé systémy vykurovania sa radia medzi systémy vykurovania bez nutnosti ďalšej údržby, teda odpadajú náklady na údržbu. Pri týchto systémoch sú prevádzkové náklady nižšie ako pri iných systémoch.

Medzi sálavé vykurovanie radíme:

Stropné vykurovanie (sálavé panely Ecosun U, Ecosun G, Ecofilm)

Pojem sálavé vykurovanie si veľa ľudí nahrádza pojmom infračervené vykurovanie, z hľadiska účinnosti a technických parametrov sa jedná o ten istý systém vykurovania.

Viete aké sú hlavné rozdiely medzi konvekčným vykurovaním (klasické konvektory) a sálavým vykurovaním?

Pri konvekčnom vykurovaní je telesom ohrievaný najprv vzduch, ktorý následne odovzdáva teplo okolitým konštrukciám a predmetom (steny, nábytok…). Dochádza tak k väčším rozdielom teplôt v jednotlivých častiach miestnosti.

Nakoľko pri sálavom vykurovaní je teplo odovzdávané hlavne infračerveným žiarením. Žiarivý tok neohrieva vzduch, ale predmety, na ktoré dopadá a potom sa od týchto konštrukcií sa ohrieva vzduch v miestnosti rovnomerne.

Z popísaného princípu vyplývajú nasledujúce výhody:
• Vyššia tepelná pohoda pri nižšej teplote vzduchu v miestnosti
• Úspora energie je od 18% do 24 % oproti konvekčnému vykurovaniu
• Výrazné zníženie cirkulácie vzduchu v miestnosti teda aj prašnosť
• Obmedzenie vysušovania vzduchu
• Architektonická nenápadnosť
• Možnosť zónového ohrevu
• Priaznivo pôsobí na osoby s ochorením kĺbov a dýchacích ciest

www.fenix.sk

Bližšie informácie o sálavom systéme vykurovania ako aj funkčné vzorky si môžete pozrieť v predajni Fenix Slovensko s.r.o., Iliašska cesta 86, 974 05 Banská Bystrica

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.