Lavička renovovaná
Zdroj: Bochemie Slovakia

S Bochemitom bude vaša lavička zase ako nová

Popraskal vám vplyvom UV žiarenia, dažďa a zmien teplôt náter alebo drevo stratilo lesk a zosivelo?

Bochemit dokonalý systém ochrany dreva |

Stačí päť jednoduchých krokov a všetko bude zase ako nové:

1. Najprv odstráňte nečistoty. Ak je drevo plesnivé, pleseň neodstraňujte handrou ani inak mechanicky, aby neprišlo k rozptýleniu nebezpečných výtrusov do ovzdušia a k ich ďalšiemu šíreniu. Použite BOCHEMIT proti plesniam – nastriekajte ho zo vzdialenosti 10 – 15 cm a po 15 – 20 minútach ošetrené miesta opláchnite vodou. Pri silnom napadnutí alebo zosivení postup zopakujte. Pred použitím pre istotu účinok vyskúšajte na malom, menej viditeľnom kúsku dreva.

2. Drevo ľahko prebrúste, impregnácia i lazúra budú lepšie vsakovať.

3. Ak už ste sa do toho pustili, odporúčame rovno predĺžiť životnosť lavičky preventívnou impregnáciou proti napadnutiu hmyzom, hubami a plesňami. V dôsledku teplotných výkyvov a dažďa totiž dochádza k rozpínaniu a zmršťovaniu dreva a vznikajú prasklinky. Tie sú ideálnym miestom na prenikanie škodcov. Dobre vám poslúži BOCHEMIT QB Hobby bezfarebný.

4. Po zaschnutí impregnácie (zhruba za 4-24 hodín v závislosti od teploty a vlhkosti) natrite drevo olejovým napúšťadlom BOCHEMIT Estetik. Stačí si vybrať požadovaný odtieň a dôkladne zamiešať. Na záhradné prvky umiestnené vonku je vhodné použiť 2 až 3 vrstvy podľa nasiakavosti podkladu. Drevo je na dotyk suché zhruba za 6 hodín, a to už sa môžete pustiť do dalšieho náteru.

5. Za 24 hodín po poslednom nátere je drevo preschnuté. Posaďte sa a vychutnajte si napríklad obľúbenú kávu.

Viac na www.bochemit.eu.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.