Renovujte, prestavujte…

Renovujte, prestavujte...

Jednoducho bývajte podľa svojich predstáv. Rekonštrukcia, prestavba či iná úprava alebo oprava domu, prípadne bytu dokáže výrazne zvýšiť komfort bývania, jeho estetickú i úžitkovú hodnotu, ale aj znížiť spotrebu energie.

Stačí dobrý nápad, projekt a potrebné financie. Tie už nie sú problém. Ak nasporené prostriedky nepokryjú predpokladané náklady, dostupné sú rôzne úverové možnosti. Voľba vhodného úverového produktu závisí od viacerých faktorov, napríklad akú formu zabezpečenia klient uprednostní (zabezpečenie nehnuteľnosťou či radšej ručiteľom alebo vinkuláciou životného poistenia a pod.), akú preferuje výšku splátky (nižšiu s dlhšou dobou splácania alebo naopak) atď. Investičné zámery s vyššími nákladmi je lepšie realizovať s pomocou úveru zabezpečeného nehnuteľným majetkom. Ak na realizáciu prestavby, modernizácie či nejakých opráv domu postačí suma do 45 000 €, tú získate aj bez ručenia nehnuteľnosťou, a to s úrokom už 5,49 % p. a. Úver má široké využitie, od výmeny okien, dverí, podlahoviny, cez úpravu dispozičného riešenia (prepojenia kuchyne s obývacou izbou, vrátane novej kuchynskej linky) až po zobytnenie podkrovných priestorov a s tým spojené práce (obnova vodo-, elektro-, plynoinštalácie či nové vykurovanie vrátane krbu, prieduchov), ako aj izolácie (tepelná, zvuková, hydroizolácia). Financie je možné použiť aj na špeciálne účely, ako sú alternatívne zdroje energie na potreby bývania (slnečné kolektory, zariadenia spaľujúce biomasu, tepelné čerpadlá), ale napríklad aj na budovanie oplotenia, chodníkov a predzáhrad rodinných domov, terás a podobných stavebné konštrukcií spojených s domom, ktoré sú v tomto letnom období veľmi populárne.

www.wuestenrot.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.