Diaľkovo ovládané strešné okná
Zdroj: Velux

Vetranie bez obáv z dažďa

Od výroby integrovaný elektrický alebo solárny motor je teraz k dispozícii aj v základnej kategórii strešných okien VELUX Štandard. Spoločnosť VELUX predstavila nové cenovo dostupnejšie diaľkovo ovládané strešné okná. Komfort diaľkového ovládania a bezstarostného vetrania je tak cenovo dostupný a neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste si ho nemali dopriať.

Pri investovaní do svojho domova ľudia preferujú pohodlie, či už stavajú nový dom, alebo rekonštruujú starý. Preto sú dnes stále populárnejšie diaľkovo ovládané strešné okná, ktoré prinášajú množstvo výhod. S diaľkovým ovládaním je vetranie veľmi pohodlné bez ohľadu na umiestnenie okna, množstvo nábytku pred ním, alebo vašu aktuálnu polohu od okna. Ďalšou veľkou prednosťou je dažďový senzor, ktorý v prípade dažďa okno automaticky zatvorí. Nestane sa vám, že zabudnete strešné okno zavrieť a prekvapí vás dážď, alebo naopak radšej ani nebudete vetrať. S dažďovým senzorom sa vaše obavy eliminujú a nič nebráni nechávať strešné okno otvorené.

Diaľkovo ovládané strešné okná
Zdroj: Velux

Nové dimenzie ovládania okien

Strešné okná s motorom je možné otvárať a zatvárať pomocou jednoduchého diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou každého balenia a je už vopred spárovaný s oknom. Okrem toho môžeme s diaľkovo ovládanými strešnými oknami VELUX posunúť domáci komfort na oveľa vyššiu úroveň. Sú pripravené na zapojenie do systému inteligentnej domácnosti ale môžeme ich tiež ovládať pomocou aplikácie VELUX App Control zo smartfónu. Ďalšou možnosťou je diaľkový ovládač VELUX Touch, ktorý nastavíme napríklad na vyvetranie kúpeľne po sprchovaní. S týmto nastavením sa okno za 15 minút automaticky zatvorí.

Diaľkovo ovládané strešné okná
Zdroj: Velux

Pohodlie a energetická účinnosť

Doteraz VELUX ponúkal diaľkové ovládanie integrované už od výroby len u prémiových modelov strešných okien. Ďalšou možnosťou bolo – a stále je – nainštalovať motor dodatočne. Integrovaný motor je teraz k dispozícii už aj v základnej kategórii strešných okien VELUX Štandard, ktoré sú ekonomicky najvýhodnejším variantom okien s trojsklom. Strešné okná VELUX Štandard zabezpečujú vysokú izoláciu vďaka nízkoenergetickému trojsklu, ktoré zabraňuje tepelným stratám a účinne chráni pred hlukom zvonku. Ich súčiniteľ prestupu tepla celým oknom (Uw) predstavuje 1,1 W/m2K.

Komfortný spôsob ovládania je teraz oveľa dostupnejší a mohol by sa u nás postupne stať rovnako bežným ako v iných európskych krajinách, kde si dnes diaľkovo ovládané strešné okná kupuje už každý tretí zákazník spoločnosti VELUX.

Diaľkovo ovládané strešné okná
Zdroj: Velux

Typ napájania

Pri kúpe nového diaľkovo ovládaného okna je dôležité zvoliť vhodný spôsob jeho pohonu. Motor umiestnený v hornom ráme okna môže byť poháňaný buď elektricky zo siete, alebo z batérie napájanej fotovoltaickým panelom. Zapojenie do siete je výhodné, pokiaľ už k oknu privedený kábel je, alebo práve prebieha rekonštrukcia a priviesť elektrinu je ľahšie.  Solárny pohon je ideálny pre tých, ktorí chcú minimalizovať stavebné úpravy. Batériu napája fotovoltaický panel dobíjaný denným svetlom. Energia na ovládanie strešného okna je tak naozaj spoľahlivo zabezpečená.

Nech už si vyberiete akýkoľvek pohon, strešné okno s diaľkovým ovládaním prinesie moderné pohodlie priamo do vášho domova.

www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.