Vyberáme si WC

vyberame si wc

Viete, ktorá časť bytu najviac napovie o úrovni nášho bývania? Možno budete prekvapení, ale na jednom z prvých miest by sa umiestnilo práve WC. Na najmenšej, ale o to dôležitejšej miestnosti, si všímame najviac vzhľad a hygienu. Viac sa venovať technickému riešeniu? Možno si pomyslíte – zbytočnosť. Ale práve tu sa to všetko začína...

Najprv sa musíte rozhodnúť medzi klasickým WC stojacim na podlahe alebo závesným WC. Spoločnosť Geberit má riešenie pre obe situácie, ale odporúča druhú možnosť a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Výhody závesného WC:

1. Elegantný vzhľad. V prípade závesného WC sú splachovacia nádržka a prívod vody skryté v stene. Závesné WC má voľný priestor pod misou. Toto riešenie pôsobí odľahčene a dáva pocit väčšieho a voľnejšieho priestoru.
2. Ľahšie sa udržuje v čistote. Pod zavesenou WC misou sa dobre stiera podlaha. Závesné WC je kompaktnejšie a zvyčajne nemá rôzne zákutia, kde by sa mohla usadzovať špina. Je praktickejšie a hygienickejšie.
3. Splachovanie a napúšťanie nádržky je tichšie, pretože nádržka je zabudovaná v stene.
4. Výška montáže WC misy je nastaviteľná. Vyšší alebo menej pohybliví ľudia isto ocenia WC misu upevnenú o pár centimetrov vyššie – tak sa lepšie sadá a najmä vstáva.

Ďalšie výhody splachovacích systémov Geberit:

Úspora vody
Môžete si vybrať z dvoch typov úsporného splachovania – systém s funkciou Štart/Stop umožňuje dávkovať množstvo splachovacej vody podľa potreby a systém splachovania pre dve množstvá vody vám dáva na výber medzi malým spláchnutím (3 alebo 4 litre) a veľkým spláchnutím (4,5 alebo 6 resp. 7,5 litrov).

Málo priestoru?
Závesné WC nezmenší priestor vašej toalety. Stena, v ktorej je zabudovaný nosný prvok zaberá práve toľko miesta ako obyčajná nástenná splachovacia nádržka. Naopak – predstena, ktorá skrýva technické inštalácie, poskytuje praktické odkladacie miesto.

Dizajn
Po zabudovaní splachovacieho systému ostane jediným viditeľným prvkom splachovania tlačidlo. Výber tvarov, farieb a materiálu je skutočne široký. Pokiaľ by ste predsa len chceli niečo unikátne, môžete si vybrať zákaznícke tlačidlo, ktoré si dotvoríte podľa vlastných predstáv.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNosnosť
Montážne prvky Geberit pre závesné WC unesú bezpečne 400 kg. To je väčšia záťaž než na akú sú testované stojacie WC.

Servis
Splachovacie systémy Geberit sú mimoriadne kvalitné a spoľahlivé. Pokiaľ by napriek tomu bolo nutné vykonať servisný zákrok na ventiloch vo vnútri nádržky, nemusíte kvôli tomu nič búrať. Jednoducho snímete tlačidlo splachovania a otvorom, ktorý sa pod ním skrýva, sa dá ventil vymeniť.

WC v panelovom dome
Závesné WC je možné inštalovať aj v panelovom dome s bytovým jadrom. Na tento účel slúži montážny prvok Duofix Special, ktorý sa nemontuje do zadnej steny, ale sa ukotví do podlahy a bočných stien. Takto sa dá jednoducho nainštalovať pred šachtou so stúpačkami a rozvodmi.

Odsávanie zápachov

Náročnejší používatelia určite ocenia systém DuoFresh, ktorý odsáva zápachy priamo z toaletnej misy. Odsávaný vzduch prechádza cez uhlíkový filter, kde sa prečistí a vracia sa späť do priestoru. K fungovaniu systému nepotrebujete napájanie na vzduchotechnické zariadenie. Jediné, čo potrebujete je napojenie do elektrickej siete.

Poraďte sa so svojim inštalatérom a nechajte si odporučiť vhodný model. Alebo nás kontaktujte priamo a radi vám pomôžeme pri realizácii vašej novej toalety.

www.geberit.sk
   –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.