Záhrada Urob si sám 8/2020 v predaji!

Novembrové vydanie vás prevedie prácami v okrasnej aj úžitkovej záhrade, ktorými zabezpečíte dobré prezimovanie chúlostivých druhov vrátane ruží, rastlín v kvetináčoch aj v jazierku. Dozviete sa, na čo pred zimou nezabudnúť v zeleninových hriadkach a pri ovocných stromoch. Viete, že vďaka zmene klímy je možné cesnak bezpečne vysádzať aj v novembri?

Poradíme vám pri výbere odrôd, dáme návod na výsadbu, pestovanie aj skladovanie a spoznáte i najznámejšie choroby a škodce.

NOVEMBER V ZÁHRADE

Predstaví 8 najlepších noviniek spomedzi odrôd jabloní, nájdete medzi nimi letných, jesenných aj zimných favoritov. ● Podrobne vysvetlí princípy kompostovania z pohľadu vedy. ● V poradni Martina Čurdu sa okrem iného dozviete, ako pestovať rajčiakovec tak, aby zarodil. ● Spoznajte najkrajšie rastliny novembra vrátane obľúbených záhradných aj izbových cyklámenov.Pestovanie gaštana jedlého má svoje špecifiká, ktoré sa oplatí poznať skôr, ako si ho zasadíte. ● Viete, kde od jesene do jari mizne lístie? Dozviete sa v článku nášho zoológa Adriana Purkarta. ● Ako pripraviť pôdu pre čučoriedky? ● Nájdete i zásady správneho rezu drevín (doplnené fotkami). ● Nechýbajú ani obľúbené rubriky: Ovocné druhy a odrody, tentokrát v obci Donovaly a novembrový lunárny kalendár.

KROK ZA KROKOM: Ako zrenovovať drevenú terasu. ● Atraktívna výsadba exteriérových rastlín do kvetináča.Zimujeme figovník. ● Jesenné ošetrenie úžitkových rastlín v nádobách. ● Výsadba ovocného stromu. ● Ako využiť aksamietnice pred zimou. ● Výsadba pôdopokryvnej zelene.

Predplatné časopisu 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.