mestský mobiliár
Zdroj: PRESBETON Nova

Modulárny mestský mobiliár G-ROW

Na jeseň minulého roka predstavila spoločnosť PRESBETON na stavebnom veľtrhu FOR ARCH novinku - mestský mobiliár G-ROW, ktorý je možné použiť bežným spôsobom ako jednotlivé finálne výrobky (lavička bez operadla a s operadlom, sedák, stojan na bicykle, kvetináč, odpadkový kôš, deliaci stĺpik s osvetlením) alebo ako voľne kombinovateľné zostavy.

Vďaka zhodnému pôdorysnému modulu podstavy 800 × 800 mm, je možné jednotlivé elementy, ktoré sú obsiahnuté v základných výrobkoch, vzájomne prepájať a zoskladať do tvarovo i funkčne odlišných foriem.

Tento stavebnicový systém poskytuje architektom a projektantom možnosť upravovať výslednú podobu podľa svojich konkrétnych predstáv. Princíp postupného „vyrastania formy“ je prenesený do tvaroslovia základného elementu, ktorý sa organicky vynára zo súvislej betónovej platformy. Aby bol tento efekt umocnený, je systém doplnený o liatu dlažbu rovnakých povrchových kvalít. Tá je vyrobená rovnakou technológiou a z rovnakej zmesi betónu. Dlažba GROW je súčasne navrhnutá v zhodnom module 800 × 800 s hrúbkou 60 mm, a tak doplňuje zostavu výrobkov. Koncepčne vychádza celá séria z jediného základného betónového elementu, ktorý sa v rôznych modifikáciách uplatňuje ako nosný prvok všetkých výrobkov. Základný element je odľahčený o dutinu, ktorá môže byť vybavená LED podsvietením, takže všetky výrobky či zostavy môžu byť v tmavom verejnom priestore svetelne vyakcentováné.

Všetky betónové prvky tohto systému sú mrazuvzdorné a sú opatrené impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody.

Autorom týchto nevšedných betónových prvkov je NEXT Level Studio v spolupráci so spoločnosťou PRESBETON.

Viac na www.presbeton.sk.

ZDROJ PR článok poločnosti PRESBETON Nova, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje