Odborník radí: Pestovanie fuksií

05.07.2014
05.07.2014 (3)
Odborník radí: Pestovanie fuksií

Prišla nám od vás otázka: Ako správne pestovať fuksie, aby celé leto bohato kvitli?

Dôležité je si uvedomiť, že fuksie potrebujú mať dostatočne priestranný črepník, kvalitný kyprý substrát a najmä polotieň. Ľudia si často myslia, že najkrajšie budú rásť a bohato kvitnúť len na slnku. No je to inak. Takisto je potrebné dbať na to, aby substrát v nádobe kde rastú bol stále mierne vlhký. Sucho, horúčava a úpal tieto rastliny poškodzujú. Myslieť treba aj na pravidelné prihnojovanie viaczložkovým hnojivom pre kvitnúce rastliny(raz týždenne vo forme hnojivej zálievky) , rovnako ako aj na odstraňovanie odkvitnutých kvetov. Zabrániť treba tomu, aby rastliny tvorili plody. Predpokladom bohatého kvitnutia je aj správne zazimovanie a priebežný zmladzovací rez ak sa rastlina pestuje niekoľko rokov.

fuksie


Odpovedal: Daniel Košťál
, záhradnícky špecialista  

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Zita Ferancová | 29.09.2016, 19:27
Budem sa riadiť vašimi radami.
Julanda | 07.05.2015, 07:55
Ja mám takú akúsi v záhrade v tieni. V lete narastie asi tak do metrovej výšky, bohato kvitne, aj keď sa jej veľakrát ani vody nedostane. Potom na jar zdrevnatené výhonky musím ostrihať a zase vyženie nové.
marcela | 05.07.2014, 13:40
Každé dva tri roky ich presadím do zeminy-do starej zeminy po presádzaní pridám dobre vyzretý maštalný hnoj listovku a nechám v pytloch do dalšieho presádzania takže žiadny substrát žiadne umelé hnojivo a fuksie mám jedna radosť.
Prečítajte si
Reklama