Je pokosená tráva vhodný druh nástielky k živému plotu?

25.02.2018
25.02.2018 (1)
Je pokosená tráva vhodný druh nástielky k živému plotu?

Je pokosená tráva vhodný druh nástielky k živému plotu alebo kvitnúcim okrasným kríkom? Máme chalupu, každoročne okolo nej kosíme asi 3- až 4-krát do roka a rozmýšľame, či by sme trávu ešte dáko užitočne nevyužili. Je takéto riešenie vhodné? (Ján B., Bytča)

Tráva je iste výborný materiál na nastielanie, ekologický a ľahko dostupný, v podstate netreba zaň platiť. Neodporúčal by som však používať príliš vysokú trávu. Tá totiž môže začať kvasiť a hniť, čo nebude vhodné. Toto je zrejme tento prípad. Odporučil by som, naopak, využívať trávu z častého kosenia, ktorá je kratšia. Najlepšie bude nasypať ju v hrúbke asi 5 – 7 cm na záhony, pod živé ploty a ku krom. Samozrejme, nesmie to byť tráva s burinami či kvitnúcimi alebo odkvitnutými rastlinami. Pokosená tráva zabráni rastu buriny a pomôže udržať v pôde potrebnú vlhkosť. Počítajte však s tým, že nepôjde o trvalý typ nástielky, bude potrebné priebežne ju obnovovať pridávaním ďalšej novej vrstvy.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock 

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Hubatá | 03.03.2018, 14:29
Keď polejem rajčiny, papriku a ostatné plodiny, tak trávu navrstvím okolo, dobre zadržuje vlahu. Zbytok nechám usušiť a hodím do kompostu ................
Prečítajte si
Reklama