Ako sa pestuje trvalka astilba

25.10.2015
25.10.2015 (2)
Ako sa pestuje trvalka astilba

Ako sa volá a pestuje kvetina, ktorej fotografiu pripájam. Môžem kvety po odkvitnutí odrezať? (Silvia Z., Senica)

Kvetina sa volá astilba Arendsova (Astilbe arendsii). Pochádza z Ázie. Táto trvalka je vhodná do polotieňa a tieňa, znáša však aj slnko. Žiada si vlhšie pôdy. Dorastá do výšky 1,5 m. Kvitne v máji až auguste. Vhodná je do skupín, ako solitér, ale aj na rez. Samozrejme, kvety môžete po odkvitnutí odrezať, prípadne vysušiť a použiť ako dekoráciu.

(Zdroj odporúčaných prípravkov – MATLÁK, J.: Celoročná ochrana záhradných plodín 2015)

Odpovedali: Ing. Hana Szabóová
Foto: thinkstock.com
Zdroj: časopis Urob si sám 9/2015, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Peter | 26.10.2015, 12:16
Skutočne veľmi výstižný článok. Bez týchto pár riadkov by som nikdy nevedel, že kvety môžem odrezať!! Okrem banálnej informácie o nároku na svetlo, nič vypovedacie, žiadne info o hnojení, o vhodných susedoch, o pH pôdy, o dĺžke zakoreňovania, o rozmnožovaní, o znášaní mrazov, holomrazov, o špecifikách odrody. Keby som osobne nemal doma bielu a ružovú astilbu, asi by som z týchto pár riadkov bol prenáramne informovaný.
olympia | 18.05.2017, 11:14
Keď máš informácie, poznatky a skúsenosti, tak si ich sem mohol doplniť, aby sa ostatní čitatelia zorientovali tiež, boli by sme ti vďační - nielen skritizovať pôvodný článok. Tak by aj tvoj komentár mal trochu viac výpovednú hodnotu. :)
Reklama