Ako prerobiť staré poštové schránky na skrinky

04.08.2014
04.08.2014 (5) (6)
Ako prerobiť staré poštové schránky na skrinky

„Pri zariaďovaní kutilského raja – mojej dielničky ma trápil problém, aké police, aké skrinky, aké regály a z čoho vyrobiť, aby to bolo finančne prijateľné, a najmä účelné.“, píše náš čitateľ Jozef Dudra z Košíc.

„Problém bol problémom dovtedy, kým som si na panelákovom sídlisku všimol, že sa v obytnom dome vymieňajú staré, dokrivené, ošarpané poštové schránky za nové. Keď som videl, že tie staré končia v odpade, hneď som si predstavil, aké by z nich mohli byť v dielni krásne skrinky na náradie.A tak som z takých dvoch skriniek v dielni s malými nákladmi – len za farbu a výmenu FAB zámkov – a s trochou šikovnosti urobil uzamykateľné skrinky na náradie.“

Pracovný postup

Z pôvodných schránok uhlovou brúskou odrežeme vnútorné časti, tak, že zostane len rám dvierok. Takto v jednom skrinkovom komplete s rozmermi 83 × 65 × 30 cm vzniknú 4 samostatné uzamykateľné skrinky. Po vyrezaní všetkých vnútorných častí celé skrinky natrieme základnou a vrchnou farbou. Do vyrezaných otvorov v dvierkach z vnútornej strany dvierok prinitujeme plechy, ktoré tvoria čelá skriniek. Môžeme využil odpad z hliníkového perforovaného plechu, ktorý sa používa na úžľabia strešných systémov. Ak nefunkčné zámky vymeníme za nové, ako v našom prípade, zlodeji budú mať sťaženú prácu aj po vniknutí do dielničky. Takto pripravené skrinky priskrutkujeme na stenu.

Recyklované schránky Recyklované schránky
Recyklované schránky Recyklované schránky


„Medzi skrinkami zostala medzera, v mojom prípade 75 cm. Túto medzeru medzi skrinkami som vyplnil policami, ktoré som skrutkami upevnil na boky skriniek. A tak je teraz v dielni viac poriadku. Niektoré veci našli svoje miesto v skrinkách, niektoré na policiach medzi skrinkami a využitý je aj priestor na skrinkách, ktorý slúži ako ďalšia polica. Tak málo stačilo na vyriešenie problému aké police, aké skrinky, aké regály a z čoho vyrobiť. Domáci majstri, ktorí potrebujú vybaviť svoju dielničku skrinkami na náradie, sa môžu nechať inšpirovať mojím nápadom, ktorý stojí trocha námahy, ale iba málo peňazí.“

Text a foto: Ing. Jozef Dudra, Košice
Zdroj: časopis Urob si sám, JAGA GROUP, s.r.o.

-->

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
klara | 05.08.2014, 16:07
napad z unudenej a chorej hlavy
| 06.08.2014, 19:03
Je to dobrý nápad. Evidentne Váš príspevok je z chorej unudenej hlavy.
| 06.08.2014, 10:48
Pokial mas dielnu (asi nemas) tak by si mal vediet ze z bezpecnostneho hladiska farby a riedidla atd. horlaviny, zieraviny mas mat v kovovej skrini. A pokial ta skrina alebo policka je uzka a farbiva mas v jednom rade, tak mas aj prehlad. A pokial mas deti tak zamknes kyselinu a nebezpecne zieraviny. No a v neposlednom rade asi nebudes kutil, pre mna jednoznacne dobry napad.
| 05.08.2014, 10:24
dobry napad,
Okolosediaci | 05.08.2014, 07:35
Zatial som neprisiel na to, preco si autor musi vo vlastnej dielni zamykat skrinky ... jedine zeby paranoja?
majo | 05.08.2014, 10:57
Že by si nemal deti?
Prečítajte si
Reklama