Pestujeme šalviu lekársku z odrezkov

22.08.2018
Šalvia lekárska je často pestovanou a obľúbenou záhradnou bylinkou. V posledných rokoch sa objavili aj jej atraktívne panašované kultivary.

Dom aj chalupa v jednom: Šikovná mamička si splnila sen!

21.08.2018
KEĎ STE OD MALIČKA V SPOJENÍ S PRÍRODOU, dlho v meste nevydržíte a utečiete do hory. To bol aj prípad sympatickej a energickej Patrície, ktorá si svoj raj vybudovala takmer sama. Zháňala drobné firmy a majstrov, ktorí by pomohli zrealizovať jej predstavy.

Prečo vám žltne a opadáva tis

19.08.2018
Na jeseň sme vysadili tis (Taxus bacatta) vo forme živého plota. Zemina v záhrade je ílovitá, tis je vysadený po obvode zavlažovaného trávnika. Takmer polovica rastlín začala žltnúť a opadávať. Dajú sa ešte (napríklad radikálnym rezom) zachrániť (oplatí sa aspoň pokúsiť o ich záchranu) do ...

Problém s katalpou: Holé konáre a pučanie na kmeni

18.08.2018
Už štvrtý rok máme vysadenú katalpu. Vždy po zime nasadila nové listy. Tento rok však zostali konáre holé a drevina začala pučať na kmeni. Puklina sa posúva smerom hore medzi konáre. Čo to mohlo spôsobiť? (Kristína, Komárno)

Prečo sa nedarí vašim rajčinám a paprike

17.08.2018
Na všetkých paprikách a na dvoch rajčinách sa objavila takáto choroba. Sú vysadené vonku. Škodce sme neobjavili. Rastliny ošetrujeme bežne –  okopávanie, závlaha. (Eva S., Šoporňa)
všetky články
Komentáre
Najnovšie
Najdiskutovanejšie
všetky komentáre
Prečítajte si

TV program Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály www.telkac.sk

Reklama