Hobby magazín Postav dom, zasaď strom č. 20/2016

26.5.2016
26.5.2016
Hobby magazín Postav dom, zasaď strom č. 20/2016

V sobotu 28. mája vám pripomenieme práce na záhrade. S prichádzajúcimi letnými mesiacmi sú záhradky nádherne pestré a voňavé. Prebierkou plodov regulujeme množstvo plodov na strome. Hnojením dodávame ovocným stromom stavebné prvky, ktoré sú potrebné pre tvorbu plodov a rast stromu.

V úžitkovej záhrade po zbere prvej úrody sejeme brokolicu a vysádzame šalát a kaleráb. V horúcom lete dobre padne ochladiť sa v kúpacom jazierku. Na čistenie vody je vhodné vysadiť vysoké rastliny. Frida Spitzerová poradí kutilom, ako z palety zhotoviť policu na kvety. Na výrobu police  potrebujete: drevenú paletu, šmirgeľ, brúsku, skrutky alebo klince, pílku, lazúru na drevo/ farbu, štetec. Pestovateľka Rita Novosadová vám ponúkne recept na tinktúru zo šalvie lekárskej. Ing. Roman Vallo, odborník zo SOŠ záhradníckej v Malinove, vám poradí s výsadbou a údržbou  okrasnej skalky. Hanka Turcsány, z Kreatívneho klubu Luna OZ, ušije pre deti milých tulinkov. 

Hobby magazín Postav dom, zasaď strom vysiela RTVS v premiére na Jednotke každú sobotu o 17:55. Moderátori relácie sú Kristína Farkašová, Michaela Majerníková a Marcel Ochránek.

 Postav dom, zasaď strom

Magazín pre všetkých, ktorí sa radi púšťajú do budovania a prerábania, ale tiež pre tých, ktorí si všeličo vyrobia sami, doma či na záhrade. Relácia predstavuje rôzne zaujímavé, kreatívne a nenáročné koníčky, ktoré dokážu ľuďom vyplniť zmysluplne voľný čas a zároveň v rodinách vyčariť atmosféru pohody a radosti.


Praktické rady, tipy a návody každých 7 dní.
 

Prečítajte si
Reklama